Bruno Dilly, deweloper w firmie ProFUSION Embedded Systems, ogłosił dodanie specjalnej biblioteki EPhisics menedżera okien Enlightenment. Biblioteka ta ma obsługiwać efekty fizyczne, znane nam z różnych gier, czy symulatorów w środowisku graficznym, nie obciążając jednocześnie zbytnio samej maszyny. Dzięki temu biblioteki EFL wzbogacą się o kolejne ciekawe funkcje.

EPhisics opiera się o znany projekt Bullet Physics Engine, który jest wykorzystywany w grach, filmach i benchmarkach (filmy Cars 2 i Jak wytrenować smoka 3D, Futuremark 3DMark 11, czy gry Hydro Thunder Hurricane i Riptide GP). Najszybszego wdrożenia możemy się spodziewać wraz z systemem Tizen, którego interfejs graficzny jest oparty o EFL.

8 Komentarze

  • Wystarczyło doczytać bardziej:

   Tizen developers initially stressed that HTML5 would not be the only platform available and that the Enlightenment Foundation Libraries will also be integrated into the OS.

   Będą dostępne dwie wersje systemu, aby można było stwierdzić, w której łatwiej jest tworzyć aplikacje i rozwijać go.

  • Wystarczyło lepiej znać lub stosować angielski: WOULD oznacza plany lub życzenia, a ja napisałem że tu i teraz (Tizen 1) to jest HTML5 i tylko HTML5.

  • System oparty jest na Enlightenment jako menadżerze okien. Jednak większość aplikacji ma być pisana w HTML5 i JavaScript. SDK będzie właśnie wspierać takie aplikacje. Nie wiadomo tylko w jaki sposób będzie można pisać natywne aplikacje w C z Enlightenment.

  • Menadżer okien może być i ratpoison – a my nie zobaczymy różnicy albowiem na komórkach wszystko jest full-screen. Nie zmienia się rozmiaru okien, nie minimalizuje, etc.

  • Podsumowuję – news wg mnie jest o Englightenment na desktopie, a ma się tak do Tizena jak i do Androida – nijak.

Odpowiedz