Epiphany dla Raspberry Pi

Epiphany dla Raspberry Pi

przez -
5 426
Raspberry Pi

Raspberry Pi Foundation, we współpracy z Collabora, udostępnili nową przeglądarkę dla Raspberry Pi. Jest to znana aplikacja Epiphany ze środowiska GNOME i zastąpiła ona dotychczas stosowaną Midori. Prace nad Epiphany dla Raspberry Pi rozpoczęły się w grudniu zeszłego roku i trwały przeszło 8 miesięcy. Udoskonalono obsługę HTML5 i dodano kompilator JIT dla JavaScript. Zaimplementowano sprzętowe dekodowanie filmów oraz zoptymalizowano funkcje ARMv6. Przyspieszono przewijanie stron oraz ich ładowanie.

Epiphany dla Raspbeery Pi powinna być dostępna w następnym wydaniu Raspbian i NOOBS. Aktualnie można ją zainstalować, wykonując poniższe polecenia:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install epiphany-browser

  • Michał Pasternak

    Dzięki za newsa. Testowałem, próbowałem i generalnie to wszystko fajnie, ale szybciej działa mi przeglądanie internetu z tabletu, który trzymam na kolanach. Z przepisaniem adresu URL włącznie. Z jednej strony jest coś kuszącego w żyłowaniu tych maszynek na maksa, wykorzystywaniu ich do rzeczy, o których nawet nie śniło się ich autorom – z drugiej strony, znacznie efektywniej mi jest budować robota na Raspberry a oglądać strony na laptopie/tablecie…

  • Pingback: Raspbian 2014-09 z Sonic Pi v2.0 i Mathematica 10()