Erle-brain – mikrokomputer do sterowania dronami i robotami

Erle-brain – mikrokomputer do sterowania dronami i robotami

przez -
4 1208

Hiszpańska firma Erle Robotics S.L. we współpracy z 3DRobotics przygotowali Erle-brain. Jest to mikrokomputer do sterowania dronami i robotami. Sercem urządzenia jest płytka BeagleBone Black Rev C, do której podłączono kartę Pixhawk Fire Cape. Całość jest zasilana przez specjalnie przygotowany system Debian z optymalizacjami systemu czasu rzeczywistowego oraz oprogramowanie APM MultiPlatform Autopilot.

Erle-brain - opis

Debian działa jako główny system sterujący autopilotem, wykorzystując możliwości płytki Pixhawk. Prócz tego działa na tym specjalne oprogramowanie czasu rzeczywistego ROS Hydro Medusa, pozwalające na uruchomienie własnych programów dla Bezzałogowych Statków Latających (UAV – Unmanned Aerial Vehicles) i robotów naziemnych.

Erle-brain - wygląd

Erle-brain posiada złącze micro-HDMI, port Ethernet 10/100, opcjonalną kartę WiFi, 4 x interfejs UART, interfejsy ADC i CAN, 3 x I2C, duży wyjść PWM, a także PPM/S.Bus I/O.

Pudełko zasilane jest przez 5V zasilacz i dostarczane z 29 sensorami, w tym cztery moduły z akcelerometrami, magnetometrami, żyroskpami i czujnikami temperatury.

Erle-brain - PixHawk Fire Cape

4 Komentarze

Odpowiedz