FBI szpieguje Skype?

FBI szpieguje Skype?

  przez -
  2 710
  Skype
  Po czterech latach prac i 54 milionach wydanych dolarów, FBI jest wreszcie gotowe do uruchomienia jednostki nadzorującej, zdolnej do szpiegowania rozmów Skype i innych internetowych połączeń.

  Domestic Communications Assistance Center (DCAC) jest wynikiem współpracy pomiędzy FBI, U.S. Marshals Service i Drug Enforcement Agency. Te trzy agencje budować będą dedykowane jednostki komputerowe służące podsłuchiwaniu bezprzewodowych sieci i internetowych rozmów na specjalne żądanie sądu.

  Sami przedstawiciele DCAC są niechętni informowaniu chociażby o własnych celach. FBI w specjalnym oświadczeniu stwierdziło, że organizacja “nie będzie odpowiedzialna za rzeczywistą realizację elektronicznych, sądowych nakazów nadzoru  i nie będzie miała bezpośredniego, operacyjnego lub śledczego wpływu w dochodzeniu”.

  Oczyszczanie Internetu z nielegalnej aktywności stało się dla FBi priorytetem. W styczniu biuro ogłosiło, że jednym z ich celów jest stworzenie aplikacji do automatycznego i masowego monitorowania komentarzy na Facebooku. Aplikacja miałby analizować je pod kątem treści związanych z popełnieniem przestępstwa.

  • sig

   [cyt]jednostki komputerowe służące podsłuchiwaniu bezprzewodowych sieci [/cyt] Mam rozumieć że sieciami “kabelkowymi” zajmą się inne organizacje? Czy też takowe zostaną pozostawione samopas, bo łapać się będzie tylko mobilnych podejrzanych?

  • o_O

   Skype = Microsoft = agent FBI