Fedora 18 przełożona na 2013 rok

Fedora 18 przełożona na 2013 rok

przez -
14 1195
Fedora

System Fedora jest znany w świecie wolnego oprogramowania ze swojego nowatorskiego podejścia do oprogramowania zawartego na płycie, testów aplikacji które być może znajdą się w Red Hat Enterprise Linux, a także niedotrzymywania planowanego terminu finalnych wydań. Do tej pory owe opóźnienia były na tyle znikome, że każdy już się zdążył do tego przyzwyczaić. Z reguły nie przekraczało to umownych 30 dni.

Tym razem jednak, wydanie Fedora 18 przejdzie do legendy, ponieważ na listach dyskusyjnych puszczono wiadomość o przesunięciu terminu wydania na następny rok. Całe zajście jest tłumaczone sporymi problemami z instalatorem Anaconda, który został całkowicie przebudowany pod kątem obsługi Secure Boot.

Można by teraz nawet wysnuć trafne powiedzenia: Obyśmy się nie spóźnili z wydaniem, jak Fedora 18 lub Spóźnić się z wydaniem, jak Fedora 18.

Podobne artykuły

14 Komentarze

  1. Korzystam z Alpha Fedory 18 i jest super. Niemniej nowa Anaconda – horror, ręczne partycjonowanie w zasadzie niemożliwe, nie działają buttony lub instalator zawiesza się na starcie instalacji po ręcznym partycjonowaniu (działa gdy są z automatu). PreUpgrade z F18 nie tworzył wpisów w GRUB-ie. Niemniej gdy przebije się człowiek przez nową Anacondę, to sama Alpha dość stabilna i nie czuję że to wydanie na tym etapie.

  2. To się nazywa zdrowy rozsądek: nie możemy się wyrobić, to przesuwamy termin na późniejszy… Taki ruch przydałby się firmie Canonical, ponieważ jeśli dalej chcą uderzać w ZU, to tym bardziej powinni dbać o jakość systemu *buntu – podobno pierwsze wrażenie jest bardzo ważne.

Odpowiedz