Fedora 19 – koniec wsparcia technicznego

5 Komentarze

 1. Szkoda – wydanie było dobre i stabilne.

  Fedora 20 zła nie jest, ale był jeden większy zaciach z systemd (średnio wina Fedory).

  Wydanie 21 jest dobre, jednak za wcześnie jeszcze na ostateczny werdykt :-)

  • Fedora 21 Serwer jest całkiem ok (minimalna instalacja jest… minimalna), może zastąpi mi Debiana ze względu na nowsze paczki.

  • Fedora serwerowa może być ciekawym rozwiązaniem – przede wszystkim właśnie przez nowsze rozwiązania. Fedora Team traktuje ten produkt razem z Cloud całkiem poważnie (Workstation oczywiście też).

   Sama idea rozbicia na 3 produkty jest OK – to ma sens.

   Jedno, co mi tylko nie pasuje to robienie co 13 miesięcy rewolucji na serwerze w postaci upgrade do następnej wersji? Coś na pewno jednak na to wymyślą, jednak trochę to ryzykowne (choć Fedora nie pada po aktualizacji jak Ubuntu).

  • Jakiś czas temu czytałem(chyba na fedoramagazine.org), że nie przedłużą
   czasu wsparcia ze względu na serwery tłumacząc to tak, że dość kosztowne i wolą te środki przeznaczyć na zadbanie o to, żeby aktualizacja przeszła bezboleśnie.

  • Fedora i LTS nie stoją obok siebie – to nie opłacałoby się nikomu – nawet Red Hatowi (no bo jak wyłapać stabilne technologie, w jeszcze bardziej stabilnym systemie).

   Może z czasem, ale na razie Fedory nie postawię na serwerze ;-) Fedora to częste łatki i rewolucja co 13 mcy – za dużo roboty ;-)

Odpowiedz