Film Terminator 4: Salvation przewidział jądro Linux 4.x?

Film Terminator 4: Salvation przewidział jądro Linux 4.x?

przez -
7 2777
Linux Tux

W 2009 roku w kinach pojawił się film Terminator 4: Salvation, lub jak kto woli po polsku Ocalenie. Fabuła rozgrywa się w 2018 roku, kiedy to przyszły przywódca ludzi John Connor natrafia na tajną bazę maszyn, w której produkowane są przyszłe prototypy terminatora T-800. W scenie, w której jeden z żołnierzy włamuje się do systemu i zgrywa dane, możemy zobaczyć typowy widok z systemu Linux. W momencie wyświetlenia okienka z informacją o nowym modelu, poniżej nad podświetloną linijką widnieje napis jądro Linux 4.1.15-1.1381_SKYN12nnmp (slawes.sky.net).

Terminator 4 Salvation - jadro Linux 4.1.15

Czyżby już w tamtym okresie przewidziano linię jądra Linux 4.x, kiedy to obecna linia Linux 3.x pojawiła się 22 lipca 2011 roku? W ciągu ostatnich dni w internecie pojawiają się pogłoski, jakoby Linus Torvalds, deweloperzy i społeczność chcieli przejść na nową numerację wraz z wydaniem jądra Linux 3.20. Wcześniejsze informacje mówiły, że zmiana numeracji nastąpi raczej w roku 2016, wraz z wydaniem jądra Linux 3.29.

7 Komentarze

  1. Fajnie, że w filmie pojawiła się wzmianka o Linuksie ale szukacie sensacji. Akcja działa się w przyszłości więc wstawili sobie wyższe numerki i tyle :)

  2. Zazwyczaj w amerykańskich filmach są produkty Apple i coraz cześciej Microsoft Surface, więc fajnie że ktoś pomyślał o Linuksie

  3. Zwróćcie uwagę na schemat numeracji. 4.1.15, czyli 3 wiodące liczby. Z wersją 3.x numeracja zmieniła się i teraz są dwie liczby wiodące. Mimo wszystko fajnie ktoś to sobie wykombinował, ale gdyby nie przejście na prostsze wersjonowanie, to pewnie wersji 3.x.y doczekalibyśmy się właśnie gdzieś w okolicach 2018 roku. :P

Odpowiedz