Film Terminator 4: Salvation przewidział jądro Linux 4.x?

Film Terminator 4: Salvation przewidział jądro Linux 4.x?

  przez -
  7 1487
  Linux Tux
  W 2009 roku w kinach pojawił się film Terminator 4: Salvation, lub jak kto woli po polsku Ocalenie. Fabuła rozgrywa się w 2018 roku, kiedy to przyszły przywódca ludzi John Connor natrafia na tajną bazę maszyn, w której produkowane są przyszłe prototypy terminatora T-800. W scenie, w której jeden z żołnierzy włamuje się do systemu i zgrywa dane, możemy zobaczyć typowy widok z systemu Linux. W momencie wyświetlenia okienka z informacją o nowym modelu, poniżej nad podświetloną linijką widnieje napis jądro Linux 4.1.15-1.1381_SKYN12nnmp (slawes.sky.net).

  Terminator 4 Salvation - jadro Linux 4.1.15

  Czyżby już w tamtym okresie przewidziano linię jądra Linux 4.x, kiedy to obecna linia Linux 3.x pojawiła się 22 lipca 2011 roku? W ciągu ostatnich dni w internecie pojawiają się pogłoski, jakoby Linus Torvalds, deweloperzy i społeczność chcieli przejść na nową numerację wraz z wydaniem jądra Linux 3.20. Wcześniejsze informacje mówiły, że zmiana numeracji nastąpi raczej w roku 2016, wraz z wydaniem jądra Linux 3.29.

  • icywind

   Fajnie, że w filmie pojawiła się wzmianka o Linuksie ale szukacie sensacji. Akcja działa się w przyszłości więc wstawili sobie wyższe numerki i tyle :)

  • mordesku

   głosowanie trwa więc być może już niedługo będzie czwórka :D

   https://plus.google.com/+LinusTorvalds/posts/jmtzzLiiejc

  • asd

   Nawet nie wiedziałem, że była 4 część. 2018, no to trochę się przeliczyli.

  • 123qwe

   Mnie tam bardziej interesuje co to za UI, fluxbox z 2018?

  • john.doe

   Zazwyczaj w amerykańskich filmach są produkty Apple i coraz cześciej Microsoft Surface, więc fajnie że ktoś pomyślał o Linuksie

  • Zwróćcie uwagę na schemat numeracji. 4.1.15, czyli 3 wiodące liczby. Z wersją 3.x numeracja zmieniła się i teraz są dwie liczby wiodące. Mimo wszystko fajnie ktoś to sobie wykombinował, ale gdyby nie przejście na prostsze wersjonowanie, to pewnie wersji 3.x.y doczekalibyśmy się właśnie gdzieś w okolicach 2018 roku. :P

  • aa

   […] poniżej nad podświetloną linijką […]
   jedno drugie chyba wyklucza