Firefox 2.0.0.14 – aktualizacja bezpieczeństwa

Firefox 2.0.0.14 – aktualizacja bezpieczeństwa

  przez -
  8 840
  Mozilla Firefox
  W ramach programu aktualizacji bezpieczeństwa i stabilności Mozilla Corporation, Firefox 2.0.0.14 dla systemów Windows, Mac i Linux został udostępniony do darmowego pobrania ze strony mozilla-europe.org. Wydanie to zawiera szereg poprawek bezpieczeństwa, dlatego też zalecamy wszystkim użytkownikom Firefoksa dokonanie aktualizacji do tej najnowszej wersji. Użytkownicy Firefoksa 2.0.0.x zostaną automatycznie powiadomieni o aktualizacji w ciągu najbliższych 24-48 godzin. Proces aktualizacji można rozpocząć ręcznie, wybierając z menu Pomoc pozycję „Sprawdź dostępność aktualizacji”.

  Listę zmian i więcej szczegółów na temat tego wydania można znaleźć w „Informacjach o wydaniu Firefoksa 2.0.0.14”. Naprawiony został błąd MFSA 2008-20 związany z JavaScript Garbage Collectorem.

  Użytkownicy Firefoksa 1.5.0.x powinni jak najszybciej przejść na Firefoksa z linii 2, jako że Mozilla w maju 2007 zakończyła wsparcie Firefoksa z linii 1.5.0.x. Aby rozpocząć proces aktualizacji, należy wybrać z menu Pomoc pozycję „Sprawdź dostępność aktualizacji”.

  Źródło: www.mozilla-europe.org.

  • Michał Olber

   Dzisiaj rano, jak tylko zobaczyłem uaktualnienie, od razu dałem newsa :)

  • W jaki sposób mogę zrobić update FF na Ubuntu? Gdy wchodzę do FF nie mogę wybrać opcji Pomoc | Sprawdź dostępność. Nie mogę także zmienić opcji aktualizacji.

   Próbowałem już na koncie roota, uruchamiałem też FF za pomocą polecenia

   sudo firefox &

   ale za każdym razem nie moge wybrać sprawdzania i nie moge zmienić ustawień aktualizacji.

   Aktualizacja systemu nie zgłasza nowej wersji, w Synapticu mam starą 2.0.0.13.

   Jest jakieś repo z FireFoxem?

  • Michał Olber

   Zawsze możesz ściągnąć z oficjalnej strony paczkę z FF. Ale to jest niemożliwe, żeby ci nie poinformował o nowej wersji. Poczekaj troszkę, może serwery są zapchane. Jak ci po tygodniu nie zaktualizuje, to ściągnij ręcznie nowe wydanie.

  • @arcy, w Ubuntu Lisek dostarczany jest w paczkach. Nie ma on opcji "Sprawdź dostępność aktualizacji". apt-get powinien sam go zaktualizować. Przynajmniej mi tak zrobił. Ja korzystam z Wersji Ubuntu 8.04 RC oraz Firefox 3.0 Beta 5. Sam mi apt-get wszystko uaktualnia.

   Zresztą poczekaj jeszcze troszkę, bo już za kilka dni będzie 8.04 oficjalnie :)

  • Dzięki wam za odpowiedź :)

   Poczekam na ostateczną wersję Ubu.

   A do tego czasu muszę uporać się z przeniesieniem 2500 wiadomości email z The Bat! do jakiegoś klienta na Linuxa :) Dam radę :)

  • O, dzięki piękne :) Na pewno się przyda :)

  • 22 kwietnia system aktualizacji Ubuntu znalazł nową wersję FireFoxa i poprawnie przeprowadził aktualizację. Wniosek z tego taki, że trzeba dni kilka odczekać. Dzięki za pomoc :)