Firefox dla tabletów z lepszym interfejsem użytkownika

Firefox dla tabletów z lepszym interfejsem użytkownika

przez -
3 578
Mozilla Firefox

Programiści Mozilla potwierdzili, że pracują aktualnie nad specjalną wersją Firefoksa dla tabletów z Androidem. Przeglądarka tabletowa jest opisywana, jako ewolucja wersji dla telefonów. Ma ona być lepiej dostosowana do ekranów o większych rozmiarach. Różnice pomiędzy tymi wersjami są zauważalne w interfejsie użytkownika.

Firefox dla tabletów - HoneyComb

Najbardziej zauważalną zmianą jest poprawienie minimalistycznego tematu HoneyComb, który lepiej ma się prezentować na większym ekranie. Dodatkowo cały interfejs ma zostać przystosowany specjalnie do dotykowych ekranów.

Firefox dla tabletów - tematy

“Awesomebar”, czyli pole do wprowadzania adresów stron oraz wyświetlanie zostały przeniesione na lewą stronę, natomiast przyciski: “Wstecz” i “Do następnej strony” znalazły się przed polem wprowadzania tekstowego.

Firefox dla tabletów - Awesomebar

Jeżeli chodzi o zakładki, to autorzy dali nam dwa rodzaje: jedne znajdują się po lewej stronie i są one teraz widoczne z boku, jako obrazki portretowe, natomiast drugi to tradycyjnie zakładki u góry przeglądarki.

Firefox dla tabletów - zakładki

Podobne artykuły

 • o_O

  Zajęli by się szybkością tego interfejsu, a przede wszystkim renderingu strony.

  Bo na razie Firefox jest na ostatnim miejscu w tej kategorii.

  Nawet IE9 renderuje bardzo szybko. Choć pod pozostałymi względami IE to oczywiście badziew, w którym javascript chodzi straszliwie wolno, a w tym tempie standardy zacznie obsługiwać poprawnie za kilka lat (dobrze, że w ogóle cokolwiek się tu zmienia na lepsze).

 • webnull

  Wygląda to świetnie.

 • hello_world

  @o_O

  Możesz mi powiedzieć gdzie windows jest zainstalowany na tablecie bo przecież mowa tu o tabletach