Firefox na Woodstocku

Firefox na Woodstocku

  przez -
  0 356
  Mozilla Firefox
  Przystanek Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą miał w tym roku nietypowych gości. Oprócz Knorkatora i Die Toten Hosen wystąpili na nim: Firefox, Creative Commons Polska i Linux. Na niezwykły pomysł reklamowy wpadli miłośnicy Wolnego Oprogramowania. Promujące je w Polsce stowarzyszenie ACTUS otworzyło stoisko informacyjne na terenie Przystanku Woodstock.

  – Mieliśmy gotową maszynę z prezentacjami, każdy mógł podejść, dotknąć, pobawić sie KDE, Firefoksem, Open Office, zobaczyć, że to się obsługuje tak samo łatwo jak Windows, Internet Explorer czy MS Office. – opowiada Zbigniew “Gandalf” Braniecki z AviaryPL, grupy przygotowującej polskie wersje Firefoksa i programu pocztowego Thunderbird.

  – Trafiliśmy na mnóstwo ludzi, którzy “słyszeli, ale się obawiali spróbować”. Rozmawialiśmy z nimi, tłumaczyliśmy, że nie jesteśmy komunistami, anarchistami, że to nie jest trudne, że można spróbować.

  Być może przyszłoroczny Przystanek będzie korzystał wyłącznie z Wolnego Oprogramowania.

  – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Jurka. Chcielibyśmy, żeby na terenie Woodstocku działała linuksowa kafejka internetowa z zainstalowanymi: Firefoksem, Open Office, Thunderbirdem.

  Źródło: gazeta.pl.