Firefox OS Simulator 3.0 z obsługą żyroskopu i geolokalizacji

Firefox OS Simulator 3.0 z obsługą żyroskopu i geolokalizacji

przez -
3 492
Mozilla Foundation

Mozilla ogłosiła wydanie Firefox OS Simulator 3.0, czyli emulatora systemu operacyjnego Firefox OS. Został on stworzony na potrzeby deweloperów, którzy nie mają dostępu do specjalnych wersji deweloperskich telefonów. W najnowszym wydaniu dodano symulację kilku elementów fizycznych, m.in.: odwracanie obrazu w telefonie, użycie geolokalizacji ze specjalnym API. Dodano funkcję Push to Device, co pozwala przesłać dowolną aplikację, bezpośrednio do telefonu przez port USB.

Pojawiła się najnowsza wersja silnika renderującego Firefox oraz interfejsu graficznego Gaia. Dodano skróty do reinstalacji i restartowania aplikacji, szybszy czas pobierania i ładowania symulatora, a także bardziej ustandaryzowane zamykanie i wychodzenie z symulatora. Deweloperzy dodali na stronie internetowej pełną dokumentację, jak zainstalować dodatek Simulator i jak używać aplikacji debuggującej w czasie działania symulatora.

  • Ściągnąłem i dpaliłem, system w porządku. Jedna rzecz co mnie zdziwiła to domyślny silnik wyszukiwania. Nie jest nim google a bing. W sumie to chyba dobrze :)