Flossmarket – platforma kontaktu kontrahentów rynku wolnego i otwartego oprogramowania

Flossmarket – platforma kontaktu kontrahentów rynku wolnego i otwartego oprogramowania

  przez -
  1 229
  Flossmarket beta
  Flossmarket to serwis ze zlecaniami, którego celem jest popularyzowanie wolnych i otwartych rozwiązań informatycznych wśród przedsiębiorców. Platforma ma ułatwić wymianę informacji między zleceniodawcami oraz wykonawcami, którzy planują wdrażać otwarte rozwiązania w swoim biznesie. Użytkownikami mogą być osoby prywatne, organizacje, instytucje, firmy i wiele innych podmiotów. Każdy z nich może publikować swoje ogłoszenia, natomiast tylko podmioty posiadające tzw. profil wykonawcy mogą dodawać swoje oferty do tych zleceń.

  Flossmarket został wykonany tylko i wyłącznie przy użyciu wolnego oprogramowania, co ma jeszcze bardziej przekonać i zachęcić więcej osób, do wykorzystywania go w swoim biznesie. Aktualnie serwis jest w fazie beta i nie jest pobierana obecnie żadna opłata za korzystanie z niego.

  Dla ujednolicenia waluty, wprowadzono FMC, czyli FlossMarket Coin. Ma to znacznie ułatwić transakcje pomiędzy poszczególnymi podmiotami, szczególnie z tymi z zagranicy. Każdy użytkownik i organizacja posiada swój portfel, w którym znajdują się jego FMC. Portfel jest zasilany poprzez zwykły przelew albo płatności internetowe, a im większą kwotą dokonujemy płatności, tym większy dostajemy rabat.

  Dodanie zlecenia odbywa się na zasadzie publikacji wpisu, w którym określamy, jaka konkretnie praca powinna być wykonana. Kiedy zostanie ono opublikowane, informację o nim automatycznie dostaną wszyscy wykonawcy, którzy najlepiej do niego pasują. Ponadto pojawi się na liście zleceń, tak by było dostępne dla wszystkich innych potencjalnych kontrahentów.

  • Roomcays

   Ciekawy pomysł – gratuluję. Strona też bardzo ładnie i estetycznie zaprojektowana graficznie (szkoda tylko, że nie można kliknąć tych kółek na głównej, intuicja mi podpowiadała, że powinno się dać :P).
   Jestem ciekawy zainteresowania zarówno ze strony usługodawców jak i usługobiorców.