Foxconn zbuduje urządzenia w oparciu o Mozilla Firefox OS

Foxconn zbuduje urządzenia w oparciu o Mozilla Firefox OS

przez -
7 452
Mozilla Firefox 23

Foxconn i Mozilla ogłosiły partnerstwo w kwestii wyprodukowania urządzeń z systemem operacyjnym Firefox OS. Jest to zatem kolejna firma po Sony, LG, ZTE, Huawei i Alcatel, która wyprodukuje smartfony i tablety z mobilnym systemem Mozilli. Informacja ta pokazuje potencjał, jaki drzemie w pierwszym w pełni otwartym systemie operacyjnym, opartym o technologie webowe. Dzięki temu, aplikacje napisane w HTML5 będą dostępne na wielu platformach, bez konieczności tworzenia ich osobno pod każdą z platform.

Mozilla Firefox OS na Computer 2013

 • 123qwe

  Oby dla SailfishOS nie bylo za pozno.. musz sie sprezac.

 • MikołajS

  Foxconn zabezpiecza się przed niepowodzeniem Appla, jako, że największe zyski czerpią z produkcji podzespołów dla tej firmy. Ostatnio przestali wierzyć w dalszy rozwój sprzedaży Appla, więc szukają nowego rynku zbytu.
  Jak tak dalej pójdzie, to wszystkie te Tizeny, SailfishOSy, Ubuntu Phony stracą szanse na zaistnienie na rynku. A i Android straci zapewne wiele budżetowych telefonów.

  • PiotrM

   Niekoniecznie stracą szansę. Skoro to mają być aplikacje HTML5 (a po Fundacji Mozilla można się spodziewać stosowania wolnych standardów), to FLOSS-owa konkurencja będzie miała jak najbardziej rację bytu. Wydaje mi się, że Firefox OS jest raczej wymierzony przeciwko zamkniętym ekosystemom, zwł. Apple. Kibicuję Firefox OS mimo, że najbardziej czekam na Ubuntu Phone. Jeśli Mozilli się uda (a ich strategia jest dużo korzystniejsza dla producentów sprzętu niż strategia Apple czy Microsoftu), to wreszcie rynek mobilny wróci od wyścigu na chwyty marketingowe (design i bycie cool) do wyścigu na możliwości techniczne (funkcje i wydajność aplikacji HTML5). Czego sobie i Wam życzę.

  • sprae

   Tylko co im da twoje kibicowanie?