Foxit Reader 1.0.0.0909 z wieloma nowościami na systemy Linux

Foxit Reader 1.0.0.0909 z wieloma nowościami na systemy Linux

przez -
2 1472
Dokumenty, pliki

Foxit Software ogłosiło wydanie czytnika plików PDF – Foxit Reader 1.0.0.0909 dla systemów Linux. Ostatnia aktualizacja miała miejsce kilka lat temu. Pojawił się całkowicie nowy interfejs, nowe adnotacje (zwane narzędziami komentowania), podgląd wielu dokumentów w kartach, drukowanie dokumentów. Ciekawą opcją są adnotacje, które można drukować samodzielnie lub z dokumentem. Dodatkowo mamy kolorowanie składni, podkreślenia, zastępowanie, wstawianie tekstu, dodawanie notatki, a także rysowanie i wymazywanie.

Jeżeli chodzi o komentarze, to dodano wybór ikon, takich jak strzałka, punkt, krzyżyk, gwiazdka i wiele innych. Wartym odnotowania jest fakt, że duże pliki PDF są otwierane wręcz natychmiastowo, a przewijanie stron zabiera niewiele czasu.

Podobne artykuły

  • gosc

    Będzie ciężko im się przebić. Wiele dużych środowisk graficznych posiada bardzo dobrze zintegrowane czytniki PDF – w KDE otwierają się z menedżera plików, w Gnome jest całkiem poręczna przeglądarka (co się tu dzieje, ja nie jadę po Gnome!) a w MATE to już w ogóle, małe wymagania, prostota i oczywiście wszystkie te przeglądarki mają otwarte źródła. Muszą mieć jakieś “killer feature” skutecznie niwelujące problem zamkniętych źródeł, o które co gorsza w Linuksie będzie trudno – edycję to linuksiarz robi przekierowując wyjście GS, zmieniając i z powrotem, do usług chmurowych sporo odnosi się z rezerwą, a szybkość, pomimo tego, że niższa niż przy niektórych czytnikach Windowsowych jest często satysfakcjonująca.

  • Pingback: Foxit Reader 1.0.0.0909 z wieloma nowościami na systemy Linux()