Frugalware Linux 1.4 Pre 2

Frugalware Linux 1.4 Pre 2

przez -
5 575
Flugarware

Wydano system Frugalware Linux 1.4 Pre 2, który działa pod kontrolą jądra 2.6.36. System ten został zaprojektowany z myślą o zaawansowanych użytkownikach Linuksa. Znajdziemy w nim taki aplikacje jak Firefox 3.6.12, Chromium 8.0.552.215, Glasgow Haskell Compiler 7.0. Aplikacja netconfig od tej wersji zaczyna wspierać połączenia z sieciami 3G. Instalator graficzny został dodany do wydań CD/DVD oraz netinstall. Zmieniono domyślny wygląd środowiska graficznego Xfce. Odświeżono schematy Splashy oraz zaktualizowano zestaw ikon Frugalware GNOME.

 • Hmmm, coś ostatnio często widzę, że XFCE ma jeden panel – czyżby twórcy środowiska dostrzegli, że nie warto obniżać już i tak panoramiczne pulpity? Cy to tylko wydawcy dystrybucji (tak jak np. GNOME w openSUSE) ;-)

 • Kenji

  Zawsze można zrobić panel pionowo.

 • det

  Czym sie ta dystrybucja różni od Archa? Ten sam kernel Pacmana ma i bazuje tak samo na Slackware. Tyle że jest ze starym nie opłacalnym Xfce. Co wymaganiami podobne jest teraz do Gnome od wersji 4. A duzo mu brakuje do minimalizmu Lxde.

 • Frugalware ma Pacmana ale zmodyfikowanego. Korzysta z pakietów z rozszerzeniem fpm, a wersje są chyba rózne, nie tylko z XFCE. A co do samego XFCE to w sumie to środowisko może być troszeczkę lżejszą alternatywą dla użytkowników GNOME, którzy mogą być nie do końca zadowoleni z rozwoju GNOME (GNOME Shell, Unity, duży udział Mono/GTK#)

 • Kenji

  Od kiedy to Arch bazuje na Slacku? Proszę nie siać herezji.