FSFE wybrało przewodniczącego i wiceprzewodniczącego

FSFE wybrało przewodniczącego i wiceprzewodniczącego

  przez -
  1 600
  Free Software Foundation Europe
  Podczas odbytego General Assembly w Bukareszcie przez fundację Free Software Foundation Europe, wybrano trzy nowe osoby na ważne stanowiska. Matthias Kirschner został przewodniczącym, Alessandro Rubini – wiceprzewodniczącym, a Reinhard Müller został ponownie wybrany na stanowisko oficera finansowego. Wybrane osoby będą pełniły swoje funkcje przez najbliższe dwa lata. Dyrektor wykonawczy FSFE – Reinhard Müller jest zadowolony z wyboru i widzi w nowym składzie silne osobowości, które pokierują prawidłowo organizacją.

  Matthias Kirschner jest pracownikiem FSFE od 2009 roku. Zaczął używać Linuksa w 1999 roku i zauważył, że oprogramowanie ma duży wpływ na wiele aspektów naszego życia.

  Alessandro Rubini jest inżynierem elektronikiem i posiada tytuł naukowy z informatyki. Jest aktywnym użytkownikiem i deweloperem wolnego oprogramowania, a także autorem książki Linux Device Drivers. Obecnie pracuje nad sterownikami dla urządzeń i systemów wbudowanych, a także projektuje płytki PCB i mikrokontrolery. Alessandro był członkiem FSFE w latach 2001 – 2006, by potem jedynie współpracować z organizacją.