FWiOO – konkurs na implementacje programistycze

FWiOO – konkurs na implementacje programistycze

  przez -
  3 285
  Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania FWiOO
  Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania ogłasza konkurs na implementacje programistyczne. Jest on skierowany do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oraz do studentów, pracowników naukowych i dydaktycznych z kierunków informatycznych i powiązanych, takich jak: elektronika, mechatronika, automatyka, robotyka, kierunki pedagogiczne związane z technologiami informacyjnymi, elektrotechnika, itp.

  Jego celem jest: Wzbogacenie procesu nauczania informatyki o treści zwiększające aktywność edukacyjną uczniów i pobudzające ich zainteresowanie naukami informatyczno-technicznymi. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu implementacji programistycznych które będą realizowane podczas zajęć w Kołach Zainteresowań, organizowanych w ramach Projektu SWOI. Obowiązujące języki programowania to Lazarus, Scratch, C, C++, Python, Java i PHP. Tematy implementacji muszą bazować na obowiązującej podstawie programowej dla typów szkół obejmowanych projektem.

  Jeśli wiesz jak ulepszyć nauczanie informatyki oraz jak zwiększyć aktywność uczniów podczas zajęć, to weź udział w konkursie.

  • mikolajS

   A nie prościej było napisać że chodzi o scenariusze zajęć?

  • jstaniek

   implementacje programistycze – co za język…

   • TomJ

    Polski, ale widzę kolega ma problemy z czytaniem.