Gigantyczna kara dla Microsoftu

Gigantyczna kara dla Microsoftu

  przez -
  3 195
  Microsoft
  Ogromny wydatek, bo aż 899 mln euro zafundowała Microsoftowi Unia Europejska za to, że zwlekał z ujawnieniem informacji o swym oprogramowaniu i żądał wygórowanych stawek od konkurencji, utrudniając współpracę jej produktów z ofertą Microsoftu z USA.
  Jak oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes:

  Microsoft był pierwszą firmą w 50-letniej historii unijnej polityki konkurencji, którą musieliśmy ukarać grzywną za niepodporządkowanie się naszym antymonopolowym decyzjom. Mam nadzieję, że nasza dzisiejsza decyzja zamyka ten ciemny rozdział.

  Przypomnijmy, że KE w 2004r. nakazała gigantowi z Redmond dzielenie się dokładnymi danymi z konkurencją i uszczupliła jednocześnie budżet o kwotę 497 mln euro.

  Microsoft nie dał za wygraną i w dalszym ciągu kontynuował swoją politykę jednocześnie składając odwołania.

  Dopiero w ubiegłym roku po trzech latach prawniczych batalii Microsoft pogodził się z wyrokiem i oprócz zasądzonych 497 mln euro zapłaci odsetki w wysokości 402 mln euro.

  Jak mówi stare porzekadło “chytry dwa razy traci“.

  • Cyborg

   A w tym czasie zarobili wielokrotność :) Być może teraz już zapłacą, ale tylko dlatego, że się uzbierało – to "następnego razu".

  • smog

   nie powiem, że ta wiadomość nie poprawiła mi humoru :D, żeby jeszcze w mediach coś o tym było, ale podejrzewam, że przejdzie bez echa – kara nałożona już dawno i wtedy coś o tym było, a odsetki mało kogo pewnie zainteresują :(

  • Widać każdy boi się podskoczyć Gigantowi z Redmond i tyle.