GIMP 2.6.9

GIMP 2.6.9

przez -
18 965
GIMP

Wydano stabilną wersję aplikacji GIMP 2.6.9, która zawiera głównie poprawki na znalezione wcześniej błędy. Nie dodano żadnych nowych funkcji. Usunięto błędy związane z podglądem warstw oraz importem plików w formacie PDF o długich nazwach. Poprawiono opisy procedury histogramu. Szczegółowe informacje na temat tego wydania dostępne są pod adresem developer.gimp.org.

18 Komentarze

  1. GIMP 2.8 ma mieć jedno okienko – planowane wydanie: koniec tego roku. Wersja testowa (2.7) ma już to w prowadzone, choć jeszcze nie działa stabilnie – za nie długo mają zrobić wydanie na Windowsa wersji deweloperskiej oznaczonej numerkiem 2.7.1. Jeśli chcesz być na bieżąco z postępem prac nad GIMP-em, śledź http://www.gimpuj.info, jeśli coś się stanie w GIMP-ie to tam pojawi się pierwszy news w polskim języku.

  2. W GIMP-ie 2.6 Edycja > Skróty klawiszowe, masz tam wszystkie skróty jakie istnieją, a nawet możesz je pozmieniać ;). Jak ktoś bardzo lubi Photoshop-a to w internecie krąży plik konfiguracyjny GIMP-a zmieniający domyślne skróty klawiszowe na te z programu Adobe.

Odpowiedz