GIMP 2.7.0

GIMP 2.7.0

przez -
1 365
GIMP

Wydano rozwojową wersję aplikacji GIMP 2.7.0, która prowadzi do wydania stabilnej wersji 2.8.0. W tym wydaniu pojawia się sporo nowości. Aplikacja zawiera kilka ciekawych projektów, które powstały w ramach Google Summer of Code 2008. Aplikacja została jeszcze bardziej zoptymalizowana a jej kod wydawany jest teraz na licencji (L)GPLv3+.

Dodano możliwość tagowania zasobów takich jak pędzle, desenie. Na podstawie tagów można filtrować te zasoby. Ulepszono również narzędzie do wprowadzania tekstu. Pojawiła się możliwość edytowania tekstu na płótnie. Pojawiła się również możliwość obracania pędzli. Pogrupowane zostały narzędzia, ulepszono dokowanie okien. Wraz z tym wydaniem pojawił się GIMP 2.6.7, który jest obecnie stabilną wersją z serii 2.6.x. Pełna lista zmian znajduje się na stronie gimpuj.info.

  • Lord Dark

    Jestem na etapie nauki Gimpa 2.6.7 jakoś nie mogę się połapać gdzie jest ulepszenie dokowania.Bo w oknie "Przybornik" jest informacja : "Można tutaj opuszczać dokowalne okna".A gdy chce to zrobić,okna dokowalne zamieniają się w nowe okno które znów przysłania okno główne,a dokować mogę w oknie "Warstwy,Kanały,itp."które łącznie z "Przybornikiem",pojawia się od pierwszego uruchomieniu programu po zainstalowaniu.Więc gdzie tu poprawa w dokowaniu?Może główny problem polega na tym ze mam XP,a nie Linuxa,albo na tym że jest mały błąd w Gimpie