GNOME Logs 0.1 – nowe narzędzie do przeglądania logów systemd

GNOME Logs 0.1 – nowe narzędzie do przeglądania logów systemd

przez -
10 740
GNOME

Deweloperzy GNOME wydali GNOME Logs 0.1, aplikację do podglądu logów systemowych z dziennika systemd. Jest to narzędzie, które wyświetla dokładne informacje o zdarzeniach systemowych. Można je filtrować, przeszukiwać i analizować problemy. Programiści planują dodać narzędzie do rozwojowej wersji GNOME 3.11, a jego debut przewidują w GNOME 3.12 w kwietniu przyszłego roku.

 • 123qwe

  Coraz bardziej sie zastanawiam czy nie dac gnome3 albo cynamonowi szansy. Podoba mi sie wsparcie dla tych wszystkich nowinek. Siedze na archu i nowym domyslnym narzedziem do zarzadzania sieciami jest netctl, dla ktorego wsparcia szukac w KDE nie ma co i jestes zmuszony do uzywania niezrozumialego dla mnie networkmanagera. Natomiast w gnome znajdziesz juz odpowiednie roszerzenia dzieki, ktorym z jego poziomu przynajmniej czesciowo mozesz zarzadzac tym rozwiazaniem. Druga rzecz to co updatuje KDE to musze wszystko na nowo ustawiac bo stara konfiguracja juz nie jest aktualna i KDE sie wykrzacza.. pomaga zawsze usuniecie konfigu i poustawianie wszystkiego na nowo.. ale ilez razy mozna to robic.

  • Odkąd Gnome2 zmienił się w Gnome Shell miałem trochę wątpliwości ale w chwili obecnej jestem bardzo zadowolony …

  • jmmzon

   Hmm, a ja wręcz odwrotnie. Co prawda z każdą wersją GNOME próbuję dać im szanse, ale mi nie wychodzi. Ogólnie ogromne plusy że jest ładne, spójne, ale nie potrafię się przekonać. Ostatnio byłem "zmuszony" do niego korzystać gdyż był problem z tandemem Catalyst + Kwin, no ale odkąd to naprawiono, znów wróciłem do KDE. Ale nie wykluczam, że kiedyś może się moja opinia zmieni.

  • Bobby Jarzombek

   Spróbuj tego całego Classic Mode które wprowadzili od 3.8, to co prawda tylko zbiór wtyczek ale może pomóc Ci w przesiadce jeśli preferujesz klasyczne dwa panele

  • Tomasz

   Przez kilka lat aktualizowałem KDE i nigdy nie miałem problemów po aktualizacji tak żeby trzeba było usuwać konfiguracje, owszem po aktualizacjach, szczególnie głównych wersji trzeba usunąć ale cache KDE tak żeby się wygenerowało od nowa. Siedzi to sobie /var/tmp/kdecache*

  • JS7

   No właśnie ja też słyszałem że trzeba usunąć cache, siedzi sobie w katalogu /

 • wyk

  Narzędzie wygląda ładnie. Ale czy to oznacza, że logów systemd nie da się już obejrzeć lessem lub grepem?

  • man grep

   grepem… obejrzeć… no, chyba telewizję kolego…

   Podobno Plebania lepiej odbiera przez lspci

 • iamthesun