GnuCash 2.4.0

GnuCash 2.4.0

przez -
7 592
Software, Oprogramowanie, open source

GnuCash – wolne oprogramowanie do zarządzania finansami, liczenia przychodów oraz wydatków. Jego możliwości pozwalają na stosowanie nie tylko do zarządzania budżetem domowym, ale także mniejszych firm. Program wykorzystuje strukturę drzewa do przedstawienia wszystkich aspektów domowego budżetu. Jedną z najważniejszych nowości w tej wersji jest możliwość wykorzystania bazy danych SQL w celu przechowywania kont, zamiast back-endu XML. Wspierane są SQLite3, MySQL, PostgreSQL, a do komunikacji używana jest biblioteka libdbi.

Zastąpiono rendering HTML bazujący na GtkHTML, silnikiem WebKit, dzięki czemu przyspieszy to znacznie operacje oraz będzie można stosować efekty znane z przeglądarek internetowych. Jednocześnie jest możliwość stosowania starego silnika.

Prócz tego: auto-uzupełnianie z księgami rachunku/faktur, odpowiednie separatory dziesiętne dla kwot pieniężnych i wiele innych poprawek.

 • Greg

  Wystawia faktury?

 • Do faktur to bym ci bardziej polecał Qfaktura albo Anakonda.

  GnuCash posiada możliwość wystawiania faktur, księgowania itp. Zalecam jednakże wcześniej zapoznać się z ich robieniem :)

 • Greg

  Qfaktura nie jest taka zła, ale przy dużej firmie się nie sprawdza. No i ma wiele bugów.

 • Dlatego wymieniłem Ci jeszcze Anakonda ERP :) W tym numerze byłą ładnie opisana:
  http://thecamels.org/2010/12/03/miesiecznik-kompu
  oraz oficjalna strona:
  http://rs-anakonda.org/

 • Greg

  Opiszcie w formie artykułu programy do Faktur pod Linuksa :D

 • Umberto

  No opiszcie. Ja chętnie poczytam bo zakładam firmę i nie wiem co wybrać.

 • Ja aktualnie czytam dokumentację systemu Anakonda ERP i niedługo będę go próbował uruchomić. Także myślę, że artykuł jakiś się pojawi.

  Co do Qfaktura, to postaram się, jak najszybciej :)