GnuPG będzie dalej rozwijane, dzięki funduszom od Linux Foundation i Facebooka

GnuPG będzie dalej rozwijane, dzięki funduszom od Linux Foundation i Facebooka

przez -
10 1179
GnuPG

Kilkanaście godzin temu opisaliśmy sytuację Wernera Kocha, samotnego programisty który rozwija GnuPG i nie ma pieniędzy na dalszy rozwój. Po szumnym rozpowszechnieniu tego faktu w całym internecie, nagle znalazły się fundusze. Wpierw Linux Foundation Core Infrastructure Initiative obiecała grant w wysokości 60 000 dolarów. Do tego wszystkiego firmy Stripe i Facebook zobowiązały się do corocznego wpłacania kwoty 50 000 dolarów na rozwój GnuPG. Nadal oczywiście można wpłacać własne pieniądze na stronie projektu.

10 Komentarze

  • Czemu szkoda? Dla kogo? Czym więcej pracujących za darmo programistów tym lepiej. life is brutal and full of zasadzkas

  • Tylko czemu po nagłośnieniu, a nie jeszcze przed? Dlaczego dopiero teraz ktoś pomyślał „hej, może wspomóżmy gościa finansowo, robi dobrą robotę”? Może ktoś chce się lansować „patrzcie jacy jesteśmy łaskawi, wspomagamy biednego programistę”?

  • Projekt istnieje chyba od 1997. Jakoś tam udawało mu się ciągnąć projekt i gratyfikacje na rozwój, ale to i tak były grosze (dosłownie, a utrzymuje rodzinę i miał drugiego pracownika do wersji dla Windows, którego musiał odesłać z braku dalszych funduszy).

   Z jego pracy korzysta praktycznie każdy w Uniksowym światku, w tym Google, Facebook czy Red Hat, sam masz pewnie pakiety od tego w systemie. Myślisz, że ktoś rzucił dolarem? Niestety prywatne inicjatywy autora typu dobrowolne wpłaty i sprzedaże koszulek, nie przyniosły nawet połowy potrzebnej gotówki.

   Kiedy Werner Koch miał niedawno GPG porzucić bo był przy bankructwie – nagłośniono sprawę i nagle łaskawie dotacje się znalazły. Ok, bardzo dobrze – tylko gdzie korpo były wcześniej?

  • To jest właśnie open source – po co płacić, skoro mam za darmo? Gościu powinien rzucić projekt w cholerę. Skoro cały świat pod kątem finansowym ma na niego wyjebane, to on powinien rzucić swój projekt i mieć wyjebane na resztę świata.

  • Człowiek-śmieć znów się podszywa. Ale to naturalne dla takich zer.
   Ale że redakcja tak ciemna, że bana też dać nie umie? Słabo.

 1. A teraz weźcie przekonajcie swoich znajomych do szyfrowania wiadomości email. Powodzonka! Może przestaną się do Was odzywać podejrzewając manię prześladowczą…

Odpowiedz