GOG.com zapowiedziało oficjalne wsparcie dla Linuksa

GOG.com zapowiedziało oficjalne wsparcie dla Linuksa

przez -
16 1110
GOG.com

GOG.com to platforma cyfrowej dystrybucji gier, która oferuje starsze tytuły w atrakcyjnych dla gracza cenach. Każda z nich jest specjalnie przygotowywana pod systemy Windows i OS X, z odpowiednimi bibliotekami i instalatorem, dzięki czemu użytkownicy nowych systemów operacyjnych nie muszą się martwić z konfiguracją. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalny komunikat, że na jesieni tego roku pojawi się oficjalne wsparcie dla systemów Linux.

Wiadomość jest o tyle zaskakująca, że w połowie września tamtego roku, kierownictwo GOG.com dało do zrozumienia, że nie ma w planach wspierania nowej platformy. Powodem tego była architektura Linuksa z wieloma dystrybucjami podobnymi do siebie, ale różniącymi się budową wewnętrzną, co znacznie utrudniać miałoby dystrybucję i gwarantowanie wsparcia dla gier jakie oferuje sklep.

Aktualnie trwają wewnętrzne testy na komputerach z systemami Ubuntu i Linux Mint. Na początek mają się pojawić wszystkie gry, które mają swoje odpowiedniki dla Linuksa, ale także troszkę klasyków, przygotowanych samodzielnie przez GOG.com. Pierwsza seria ma liczyć ponad 100 tytułów.