Google Chrome 19

Google Chrome 19

przez -
6 1552
Google

Google ogłosiło wydanie Chrome 19, przeglądarki internetowej bazującej na projekcie Chromium oraz silniku renderowania WebKit. Charakteryzuje się ona minimalnym interfejsem i szybkim wyświetlaniem stron. Jej funkcjonalność doceniło blisko milion użytkowników, co pozwoliło osiągnąć wysoką, drugą pozycję w polskim rankingu przeglądarek.

Nowa odsłona posiada pełną synchronizacją ustawień. Od teraz wystarczy „dołączyć do Chrome”, aby przeglądarka automatycznie synchronizowała aktywne karty, zakładki, rozszerzenia, historię, motywy i pozostałe ustawienia, które użytkownik będzie mógł wczytać na inną stacjonarną przeglądarkę, czy nawet na przeglądarkę mobilną (Chrome for Android Beta). Ponadto załatano wiele błędów bezpieczeństwa, które miały status „średnio krytyczne” i „wysoko krytyczne” m.in.: regresję w silniku JavaScript V8, niedziałanie na Linuksie ze sterownikami nVidii, czy awarie interfejsu podczas długiego auto-uzupełniania pól.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odnalezienie różnych błędów jest nagradzane różnymi kwotami: od 500 do 1500 dolarów. Pomoc społeczności w wydaniu wersji dziewiętnastej została wyceniona na 16,500 USD.

6 Komentarze

Odpowiedz