Google Chrome 21

Google Chrome 21

przez -
7 1087
Google

Google ogłosiło wydanie Chrome 21, przeglądarki internetowej bazującej na projekcie Chromium oraz silniku renderowania WebKit. Charakteryzuje się ona minimalnym interfejsem i szybkim wyświetlaniem stron. Posiada rozbudowany system dodatków, dzięki czemu możemy rozszerzyć przeglądarkę o dodatkowe funkcje. Głównym silnikiem JavaScript jest V8.

W najnowszej wersji naprawiono łącznie 26 luk bezpieczeństwa, w tym przepełnienie liczb stałoprzecinkowych, błędy use-after-free i zapisy out-of-bounds w przeglądarce PDF, problemy use-after-free w CSS DOM oraz przepełnienie bufora w formacie dekodowanie obrazu WebP. Usunięto także problemy z obsługą zakładek pod Linuksem.

Zaimplementowano nowe API HTML5 – getUserMedia, które pozwala bez dodatkowych wtyczek udostępnić aplikacjom webowym kamerkę internetową i mikrofon komputera. Jest to pierwsza próba implementacji frameworka WebRTC, który ma pozwolić na komunikację audio-wizualną w czasie rzeczywistym, a także na dzielenie się plikami, i to wszystko przez przeglądarkę internetową. Projektem, który wykorzystuje to jest sipML5 – klient SIP w HTML5. Dodatkowym zabezpieczeniem jest pytanie, czy przeglądarka może uruchomić dane urządzenie.

Pojawiła się obsługa kontrolerów PAD, dzięki Gamepad JavaScript API oraz udoskonalona technologia Google Cloud Print, która pozwala użytkownikom na drukowanie przez sieć z komputera, smartfona, czy tabletu. Na Mac OS X dodane wsparcie ekranów Retina (HiDPI).

7 Komentarze

  1. Chwiluniaa czy ja dobrze rozumiem, że google wydało forka przeglądarki, która jest forkiem ich przeglądarki i nazwali go tak, jak program, którego forka forkiem jest? O co tu chodzi? O_o

Odpowiedz