Google Chrome 25

Google Chrome 25

  przez -
  7 384
  Google
  Google wydało najnowszą wersję przeglądarki internetowej Chrome 25. Dodano nowy interfejs Web Speech API, który pozwala aplikacjom na korzystanie z poleceń głosowych. Zablokowano również możliwość instalacji cichych rozszerzeń, które instalowane są przez inne programy bez naszej zgody. Teraz po uruchomieniu przeglądarki zostaniemy poinformowani o tego typu dodatkach (zainstalowanych wcześniej). Ponadto w najnowszym Chromie pojawiła się implementacja Encrypted Media Extensions, dzięki temu standardy DRM oraz HTML5 powoli stają się rzeczywistością. Najnowsza wersja przeglądarki dostępna jest na Windowsa, MacOS oraz Linuksa.

  • Numer 25? Hahaaha :D

   • herr

    No ale działa psychologicznie jak należy. Teraz trudno wyobrazić sobie czasy gdy chrome nie istniało. :D

   • jacek2v

    Tak, efekt psychologiczny jest, ale też postęp niesamowity.
    Ja nie mam problemu w wyobrażeniu sobie czasów przed chrome – pamiętam czasy gophera :) – i z przyjemnością się przesiadłem z firefox. Można chrome używać lub nie, lubić lub nie, ale w moim odczuciu to własnie chrome "dał kopa" przeglądarkom. Wcześnie rozwój przeglądarek był "symboliczny".

  • lord of zero

   W końcu ! Po tylu latach ! Doczekaliśmy się przeglądarki która łaskawie nas pyta czy zainstalować jakieś rozszerzenie. Jak dla mnie to jest kosmiczny postęp. Mam nadzieje że toolbary wyginą a notoryczna zmiana strony startowej będzie w końcu rzadkością.

   Wiem że dla kogoś obeznanego to nie problem, ale wszyscy mamy rodziców rodzeństwo czy dzieci które po kilku chwilach w internecie potrafią wszystko poprzestawiać :]

   • kamil

    a z faktu, że obecnie systemy są wieloużytkownikowe to Pan korzystać nie potrafi?

   • lord of zero

    Oczywiście korzystam, ale nawet jak zrobię konto ograniczone to ustawienia przeglądarki są osobne dla każdego profilu i jak zmieni się Default search engine z google na coś innego to pacjent później nk czy facebooka nie potrafi znaleźć. Czekam jeszcze na "stealth mode" czyli ustawiasz wszystko raz i już bez podania hasła nic i nikt nie zmieni danej opcji. Da się to obecnie osiągnąć za pomocą wtyczki ale wtyczkę można po prostu wyłączyć jednym kliknięciem i pozamiatane