Greenie Linux 8M

Greenie Linux 8M

przez -
11 591
System operacyjny, systemy operacyjne

Stanislav Hoferek ogłosił wydanie systemu Greenie Linux 8M, który opiera się na systemie Ubuntu 10.10 i został przystosowany dla Słowaków oraz Czech. System wydawany jest na płycie DVD z bogatym zestawem aplikacji. Znajdziemy w nim takie pozycje jak Google Chromium, GIMP, Pidgin, VLC, Moovida, Pingus, WINE, OpenTTD. Przebudowano Greenie Center oraz odświeżono schematy graficzne w całym systemie.

 • black

  Za duzo tych Ubuntupochodnych dystrybucji. Chętnie bym sie pokusił o jakąś bazowaną na BSD z Gnome lub Lxde. Co prawda jest GhostBSD, ale nie ma instalatora graficznego…

 • Greg

  A po co graficzny instalator. Ja wole tekstowe. Pewniejsze są. A co do Ubuntu to łatwo to przerabiać jest i chyba jest do tego jakiś kreator.

 • black

  Greg@ a instalowałeś kiedyś FreeBSD? W GhostBSD jest właśnie taki instalator tekstowy. Jest to bardzo długa wyczerpująca instalacja, i potrzeba sporej wiedzy, oraz znajomość języka angielskiego.Dodam że zainstalować NetBSD to przy tym pikuś, w paru krokach się szybko instaluje i jest po polsku.A skoro taki system ma być z Gnome to nikomu nie potrzebna taka szczegółowa instalacja. Bo nie stawiamy go na serwerze przecież. Własnie na tym polega distro na desktop. Szybko przyjemnie postawić i korzystać. Sam kiedyś pisałeś że używasz Ubuntu. Więc zainstaluj tekstowo OpenBSD lub FreeBSD, bez wspomagania się opisem instalacji z sieci.Powodzenia ;)

 • Greg

  Instalowałem i nie jest mega trudny. To ja polecę Ci PC-BSD albo Freesbie.

 • black

  Miałem jest z KDE i dlatego mnie nie interesuję. Do tego instalowane są pakiety po kilka razy . Nawet próbowałem zainstalować Gnome zamiast KDE. Ale i tak mnóstwo rzeczy z KDE musiało zostać aby system poprawnie działał. Freesbie chyba już jest nie rozwijane , nawet na distrowatch już go nie ma.Czekam na wersję GhostBSD 2,0 . Tworzony jest do niego szybki instalator graficzny coś w stylu PC-BSD. Tyle że pod Gnome.Mi naprawdę nie potrzeba taka długa instalacja na Desktop. Na serwery to owszem. Ale pod Dektopem to się nie opłaca.

 • Greg

  Długa instalacja na serwer? Raczej odwrotnie bo na desktopa pchasz sporo paczek. Mój serwer zajmuje jakieś 570 Mb.

 • U mnie serwer zajmuje około 390M. Także mało ;-) RHEL 5.5.

 • black

  A co ma wspólnego długa wyczerpująca instalacja systemu w trybie tekstowym. Z ilością zajmowanego miejsca przez system? Tryb graficzny instaluje więcej zależnosci, ale jest szybszy i łatwiejszy.

 • Greg

  Graficzny jest szybszy? Od kiedy? Chyba nigdy z kichstarta nie korzystałeś.

 • black

  Chodziło mi o to że w graficznym , nie ma tyle szczegółowych ustawien.Instaluje się system w paru krokach. Nie trzeba chyba dodawać że w do trybu tekstowego trzeba sporej wiedzy. No chyba że kazda ciocia ,dziadek itp . Potrafi zainstalować FreeBSD w trybie tekstowym , od tak sobie. Teraz wyszło na to że bronie GUI , a nawet systemu ubuntu pochodnego nie mam

 • Tryb tekstowy jest tak samo zaawansowany jak graficzny tyle, że tekstowy. Nie wiem. Ja tam nie widzę trudności. Te same kroki tyle, że nie ma myszki ;-)