GTK+ 2.90.4 – wydanie rozwojowe oraz GTK 2.21.3

GTK+ 2.90.4 – wydanie rozwojowe oraz GTK 2.21.3

przez -
0 382
Open Source

Wydano kolejną wersję rozwojową zestawu narzędzi GTK+ 3.0 – biblioteki, która została stworzona do tworzenia interfejsu graficznego programów. GTK+ 2.90.4 jest nową wersją, która została wydana w celu zaktualizowania pakietów. Jest ona również podstawową biblioteką środowiska Gnome i Xfce.

Najnowsze wydanie aktywuje GSEAL domyślnie, przenosi gdk-pixbuf do oddzielnego modułu, zmienia nazwę GtkExtendedLayoute, na GtkSizeRequest, gtk_init od teraz pokazuje błąd w GTK2 i GTK3, który jest używany w tym samym procesie. Dodano kilka dodatków do API, naprawiono sporo błędów i zaktualizowano kilka transalacji. GSEAL jest makrem, które asystuje programistom w migracji z GTK2 do GTK3, zapewniając że nie ma bezpośrednich odwołań do pola obiektu, lecz wykorzystywane są funkcje pomocnicze.

Wszystkie zmiany znajdziecie na liście mailingowej.

Wydano również GTK+ 2.21.3 z identycznymi zmianami, jak w GTK+ 2.90.4.  GTK+ 2.22 jest ostatnim planowanym wydaniem zestawu narzędzi GTK2, będzie działać równolegle z GTK3, i nie będzie otrzymywać żadnych ważniejszych zmian, prócz dodatków, które są wymagane w celu przenosin a GTK3.

O tym wydaniu przeczytamy tutaj.