GUADEC – Konferencja GNOME 2008

GUADEC – Konferencja GNOME 2008

przez -
3 428
GNOME

GUADEC (czyt. GWAH-DEC) jest akronimem dla GNOME Users’ And Developers’ European Conference. Organizowany corocznie w miastach wokół Europy, gromadzi największą liczbę zebranych razem użytkowników GNOME, programistów, przywódców fundacji, indywidualnych, rządów i biznesmenów na całym świecie.

Prezentacje są dawane przez twórców oprogramowania, liderów biznesowych oraz użytkowników, którzy są związani z Otwartym Kodem, Wolnym Oprogramowaniem i oczywiście z GNOME. To owocuje wieloma praktycznymi sesjami i dyskusjami różnych grup nad projektem, jakim jest GNOME. Konferencja stara się przyciągać nowych programistów. Służy również jako cel spotkań dla korporacji biznesowych i pozwala nam zobaczyć ostatnie nowinki techniczne.

W dziewiątej tegorocznej edycji GUADEC 2008, która odbędzie się na Bahçeşehir University w Istambule w Turcji. Trwać będzie od poniedziałku 7 lipca do soboty, 12 lipca 2008.

Tydzień będzie się składał z trzech faz: dni podejścia, GUADEC główny oraz dni “po godzinach”. Podczas trzech głównych dni, rozmowy będą dotyczyły różnych kategorii, skupiając się na przyszłości GNOME, pokazach i demonstracjach istniejących technologii, jak i również tzw. burzowych sesji mózgów. Sponsorami GUADEC będą:

  • Sun Mircosystems
  • Novell NetWare
  • The Linux Fundation
  • Igalia
  • Opened Hand
  • Mozilla Corporation

Więcej informacji na: guadec.expectnation.com

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 150
PHP

przez -
0 152