Haiku Release 1 Alpha 4

Haiku Release 1 Alpha 4

przez -
5 941
Haiku

Ogłoszono wydanie Haiku Release 1 Alpha 4, który to projekt jest inicjatywą stworzenia systemu operacyjnego, wzorowanego na architekturze systemu BeOS. Minęło szesnaście miesięcy od ukazania się wersji Haiku Release 1 Alpha 3 i przez ten czas nie próżnowano. Głównym celem tego wydania, jest zapewnienie stabilnej wersji dla zewnętrznych deweloperów, którzy są zainteresowani rozwijaniem oprogramowania i testowaniem.

Naprawiono ponad 1000 błędów. Dodano nową, natywną aplikację Debugger, a także możliwość generowania kodów QR w KDL. Udoskonalono system plików BFS, poprawiono obsługę NTFS oraz wsparcie dla dysków Blu-ray. Ulepszono sterowniki USB OHCI, poprawiono identyfikację CPU oraz tłumaczenia. Pojawiła się nowa aplikacja do przełączania układów klawiatury, nowy 10 pasmowy equalizer, sterownik pcnet oraz wczesne wsparcie dla IPv6. Udoskonalono sterowniki kart sieciowych i bezprzewodowych. Dodano wsparcie dla nowych chipów Radeon HD i Intel Extreme, wsparcie dla WPA/WPA2, a także Mesa 7.8.2 i Mesa 8.1.0-devel.

 • Pingback: News Haiku Release 1 Alpha 4()

 • buba

  w artykule jest błąd, na początku jest napisane że ogłoszono nowe wydanie a w treści że minęło 16 miesięcy od niego ;)

 • RokU

  Kiedy będzie wersja stabilna?

  • To jest stabilna wersja. Ma w nazwie alpha, bo jeszcze są implementowane różne ficzery. Chodziło Ci pewnie o finalną wersję R1? Obstawiam, że do dwóch lat się ukaże.

  • RokU

   Nie znam się na tym systemie więc czemu w nazwie jest alpha?