HP wprowadza komputery z Suse

HP wprowadza komputery z Suse

przez -
5 727
SUSE

Wczoraj informowaliśmy o wycofywaniu ze sprzedaży komputerów z preinstalowanym Linuksem z sieci sklepów Wal Mart.. Jednak to co nie opłaca się sieci Wal Mart opłaca się firmie Hewlett Packard, która rozważa wprowadzenie w niedługim czasie na rynek komputerów stacjonarnych oraz laptopów z zainstalowaną dystrybucją Novela – SUSE.

Przedsięwzięcie to będzie polegało min. na wspólnym opracowywaniem sterowników do urządzeń oraz świadczeniem pomocy technicznej.

Jako potencjalnych odbiorców obie firmy wybierają głownie segment biznesowy, który w chwili obecnej posiada już komplet aplikacji (w większości darmowych rozpowszechnianych na licencji GPL). Tak więc Windows i pakiet MS Office przestaje już być firmom potrzebny.

 • Piotr Wilk

  i teraz miejmy nadzieję, że w ślad HP pójdą inni producenci, którzy spróbują opracować sterowniki do innych sprzętów/aplikacji.

 • bloch.marcin

  No właśnie to było by coś. np. taki Dell czy HP wkładający do swoich kompów karty ATI/AMD mógł by zatrudnić programistów i opracowywać sterowniki.

 • bloch.marcin
 • Michał Olber

  Parę rzeczy odnośnie tego wideo wyżej :

  1. Ten pingwin jest niezły :P

  2. Imię reporterki – Debian :)

  3. Pokazywanie kompów z zainstalowanym Windowsem – niezbyt dobra reklama dla Ubuntu. Widać brak jedności w firmie.

  4. I na koniec wywiad z tym kolesiem co głaskał pingiwna po brzuszku :]

  Wracając do tematu newsa. SUSE?? Troszkę to dziwne, no ale jak wiadomo, Novell to prawie już MS ;>

 • grosorg

  To że Novell współpracuje z MS to jest kwestia dwuznaczna.

  Ale HP lubię teraz bardziej za instalację SUSE'a w sprzęcie. I wolałbym teraz kupić sprzęt z wgranym SUSE'm (ale rozsądnie skonfigurowanym a nie tak jak w hipermarketach) aniżeli z Windowsem (już lepiej ReactOS)

  Sądzę że w najbliższym moim sprzęcie będzie rządził openSUSE