Humble Indie Bundle V – ponad 5 milionów zarobionych pieniędzy

Humble Indie Bundle V – ponad 5 milionów zarobionych pieniędzy

przez -
6 871
Gry Bundle

Właśnie zakończył się Humble Indie Bundle V, który został zorganizowany przez firmę Humble Bundle 1 czerwca. Tym razem producent zaoferował nam, aż 4 gry: Amnesia: The Dark Descent, LIMBO, Psychonauts, Superbrothers: Sword & Sworcery EP. Jeżeli ktoś zdecydował się zapłacić więcej, niż 7,99 dolarów (około 26 zł) za wszystkie gry, dostawał w prezencie Bastion. W międzyczasie do puli doszły jeszcze dwa tytuły: Braid i Super Meat Boy. Wszystkie produkty były w pełni wolne od zabezpieczeń DRM i dostępne na systemy Windows, Mac OS X i Linux.

Humble Indie Bundle V - ponad 5 milionów zarobionych pieniędzy

Po 3 dniach od rozpoczęcia Humble Indie Bundle V zarobiło już koło 3 milionów dolarów, czym pobiło poprzedni rekord. Na sam koniec po podlicznieu wyszło ponad 5 milionów dolarów, co jest naprawdę imponującą kwotą. Twórcy bardzo dziękują wszystkim, którzy wzięli udział i obiecują kolejne tego typu akcje. Jednym z najwięcej płacących jest sam notch, czyli twórca znanego Minecrafta :)

Okazuje się, że sposób płacenia tyle, ile się chce za dany tytuł jest bardzo dochodowym interesem dla niezależnych twórców gier. Każda kolejna impreza tego typu pokazuje, że dawanie ludziom wyboru kwoty, jaką chcą wydać jest świetnym sposobem na zarobek i promocję.