II Otwarty Kongres FLOSS – ruszyła rejestracja

II Otwarty Kongres FLOSS – ruszyła rejestracja

przez -
6 491
Otwarty Kongres FLOSS

II Otwarty Kongres FLOSS to spotkanie naukowe środowiska akademickiego oraz ludzi szeroko rozumianego świata nauki i rynku IT. Odbędzie się 7 czerwca 2013 roku na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorem kongresu jest Polska Grupa Użytkowników Linuksa (PLUG) oraz Instytut Informatyki przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Impreza jest skierowana do naukowców, doktorantów, studentów, profesjonalistów oraz osób, które dość niedawno zainteresowały się naukami informatycznymi, czy Wolnym Oprogramowaniem. Ma to stworzyć warunki do spotkania się ludzi związanych ze środowiskiem Wolnego Oprogramowania, a także osób zainteresowanych szeroko pojętą tematyką informatyczną – umożliwienie im nawiązania kontaktów, wymiany wiedzy, doświadczeń, pomysłów i poglądów.

W programie znajdą się oficjalne prelekcje, dyskusja panelowa, a także towarzyskie spotkanie i dyskusje kuluarowe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy są zaproszeni na After Party. Wymagana jest rejestracja.

 • o_O

  Dlaczego FLOSS a nie FOSS?
  Skąd i na co komu to "Libre"?
  Ani nie brzmi dobrze w skrócie, ani nic nie wnosi (jest synonimem Free).
  Co, francuzi czują się pominięci? Na to wygląda: http://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source

 • Kaleson

  Powinniśmy dbać o polskie akcenty – zamiast FLOSS powinno być WiOO (ew. WJOO!), i wtedy można by było dać jakąś szkapę do logo, byłoby patriotycznie.

  • Kaleson

   Tak teraz dywaguję iż piżmowół również byłby dobrym pomysłem na logo, jako że przypomina Stallmana i stanowi nawiązanie do GNU…