Linus Torvalds ogłosił wydanie jądra Linux 2.6.35. Najnowsza wersja dumnie przedstawia wsparcie dla zarządzania poborem energii ATI dla tych, co używają sterownika Radeon KMS, wsparcie Intel H.264 VA-APi dla najnowszych chipsetów Intel GMA, ulepszenia systemu plików Btrfs, możliwość synchronizacji i wymiany Radeon DRI2 oraz wsparcie Receive Packet Steering (RPS) i Receive Flow Steering (RFS) dla odpowiedniego rozłożenia obciążenia sieci na wszystkie dostępne rdzenie procesora.

Warto wspomnieć o tym, iż Linus Torvalds w tym wydaniu zaznaczył wyraźnie, że będzie od teraz bardziej restrykcyjnie podchodził do kwestii dodawania nowych linijek kodu do drzewa Git po wydaniu wersji rc1. Odniósł się jednocześnie sceptycznie do projektu linux-next tree, ale zaaprobował poprawki skalowania VFS, które zostaną włączone w następnym wydaniu.

Nową wersję jądra zobaczymy w Ubuntu 10.10, Fedora 14 i innych dystrybucjach, które są nadal w wersjach alfa i beta.
Pełna lista zmian znajduje się na kernelnewbies.org.

 • Gość

  Przecież to było 2 tygodnie temu! Wasze newsy są lekko spóźnione

  :-(

 • Lepiej późno niż wcale :D Nie pasuje, to nie czytać ;)

 • Gość

  Czytam, czytam, tylko na początku myślałem, że to następna wersja jądra :-) a tu się okazuje że to ta z przed 2 tygodni.

  Piszcie ale o czymś aktualnym. Pozdr. :-)

 • Spoko, ale czasem zapomina się o niektórych newsach i lepiej je dać teraz, bo nie wszyscy się dowiadują o tym :D A tak to czytają i wchodzą na portal :]

 • Pingback: Commodore OS Vision Beta | OSWorld.pl()