Jagged Alliance 1: Gold Edition dostępne na Linuksa

Jagged Alliance 1: Gold Edition dostępne na Linuksa

przez -
8 637
Jagged Alliance 1 - Gold Edition

bitComposer Games wydało Jagged Alliance 1: Gold Edition na systemy Linux. Jagged Alliance jest pierwszym tytułem z całej serii strategicznych gier turowych o tej samej nazwie. Celem misji jest oczyszczenie fikcyjnej wyspy Metavira z zagrażających jej żołnierzy.

Jagged Alliance posiada system sterowania, znany m.in. z serii X-COM. W poszczególnych turach (ograniczonych czasowo, lub nie w zależności od wybranej opcji) gracz kieruje danymi najemnikami, każdy z nich ma ograniczenie ruchu na daną turę i może wykonać jedną określoną czynność, jak oddanie strzału czy podłożenie materiałów wybuchowych. Najemnicy mają bardzo szeroki zakres poruszania się, mogą biegać, klękać i czołgać się. Występują zależności pomiędzy najemnikami. Niektórzy są wrogo nastawieni do siebie, zaś inni przyjaźnią się tak bardzo, że w przypadku zwolnienia jednego odchodzi też drugi.

 • Krystian Juskowiak

  Czemu nie…tylko cena :-/

  • suore

   Dla zachodu 10e to jak 5zł dla nas.

 • Premislaus

  Jestem wielkim fanem serii, najwięcej grałem w część drugą. Część druga ma udostępniony kod źródłowy a fani zrobili genialny projekt 1.13. Tylko nie wiem czy ta głęboka modyfikacja działa pod Linuksem. Dwójkę warto kupić.

  W JA1 grałem gdy jeszcze DOS był w miarę popularny. 10 € za wiekową grę to nieporozumienie. Na GOG wisi za 6€.

 • Bakit

  Gra z 1994?

 • o_O

  Trochę się ośmieszają.
  Wydanie JA2 jeszcze by przeszło, ale jedynka to żart. A cena po prostu żałosna.