PyCon PL 2015 to już ósma edycja ogólnopolskiej oraz największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji z grupy PyCon. Podobnie jak poprzednich latach odbędzie się ona w październiku ale już w innej lokalizacji. Mianowicie konferencja rozrosła się do takich rozmiarów, że potrzebna stała się nowa lokalizacja, która pomieści większą ilość uczestników. W tym roku programiści języka Python spotkają się w Hotelu Ossa Congress and Spa, który mieści się w miejscowości Ossa położonej koło Rawy Mazowieckiej.

ossa

Międzynarodowa śmietanka czyli kogo usłyszymy

Są już znani pierwsi prelegenci konferencji, listę zaproszonych gości otwiera osoba Nicka Colgana. Jest on developerem w PyCon Core oraz członkiem Rady Nadzorczej w Python Software Foundation. W tej chwili jest pracownikiem w Redhat i tam zajmuje się projektowaniem oraz rozwojem architektur do testowania oprogramowania.

Drugą osobą, zresztą bardzo dobrze znaną jest Steve Holden. Były dyrektor Python Software Foundation. W pracy zawodowej Steve zajmuje się doradztwem w zakresie architektury systemów teleinformatycznych oraz sieci.

Trzecią osobą jest Paul Hildebrandt, menadżer produktu i programista w Walt Disney Animations Studios (WDAS). Paul jest członkiem zespołu tworzącego kinowe, animowane filmy pełnometrażowe, do realizacji których stosuje się Pythona.

Kolejną osobą jest Laurens Van Houtven aka „lvh”. Pan ten już gościł na konferencji PyCon PL 2012. Reprezentuje gatunek programistów związanych z bezpieczeństwem informacji oraz kryptografią.

Wyniki naboru prelegentów z Call for proposals

Komitet programowy zakończył głosowanie nad propozycjami w ramach ogłoszenia Call for proposals. W tegorocznej agendzie pojawi się ponad 61 wystąpień i 10 warsztatów praktycznych. Zapowiada się ciekawy i bogaty program konferencji.

Rejestracja już otwarta

Rejestracja na konferencje PyCon PL 2015 już ruszyła, wprawdzie potrwa do końca września ale jak to zwykle bywa. Lepiej prędzej niż później, wiąże się to z cenami za bilet. Nie mówiąc już o tym, że ułatwia pracę organizatorom. Formularz rejestracji można znaleźć pod tym adresem.

Atrakcje dla uczestników

Uczestnicy PyCon PL 2015 będą mogli korzystać z nie lada atrakcji, które na pewno po długim dniu na nogach będą miały zbawienny wpływ na samopoczucie. Także wśród oferowanych rozrywek będą między innymi: kryty basen, dyskoteka oraz dla fanów gier planszowych tzw. wieczór planszówek. Również w trakcie wieczoru integracyjnego będą do dyspozycji smakołyki z grilla.

Ale to nie koniec. Dla najmłodszych milusińskich Hotel Ossa oferuje tzw. Kids Zone. Tak więc wyjazd biznesowy nie musi oznaczać rozłąki z rodziną. Doświadczeni animatorzy sprawią, że Wasze pociechy nie poczują nudy w trakcie gdy Wy będziecie uczestniczyć w spotkaniu.

Pomoc finansowa

Wiadomo, że zmiana lokalizacji jest związana z wyższą ceną. I w związku z tym organizatorzy konferencji uruchomili program pomocy finansowej. Skierowany on jest dla użytkowników indywidualnych, którzy mają gorszą sytuacje materialną. Dzięki temu mają oni szansę wziąć udział w tym wydarzeniu. Można się zgłaszać wypełniając formularz .

Dołącz do wydarzenia

Dojazd z Warszawy

Również zapewniony będzie dojazd za dodatkową opłatą z Warszawy do obiektu z względu na położenie oraz ograniczonych połączeń dojazdu komunikacją publiczną. Transport w postaci autobusów będzie odjeżdżał w czwartek i piątek. Godziny dojazdy będą udostępnione później.

1 komentarz

Odpowiedz