Język Go od Google być może znajdzie się w GCC 4.6

Język Go od Google być może znajdzie się w GCC 4.6

  przez -
  0 356
  Google
  Rok temu Google przedstawiło nowy język programowania o wdzięcznej nazwie Go. Został on opracowany przez pracowników Google: Roberta Griesemera, Roba Pikea oraz Kena Thompsona. Łączy w sobie łatwość pisania aplikacji charakterystyczną dla języków dynamicznych (np. Python, Lisp), jak również wydajność języków kompilowanych (np. C, C++). Dostępne są kompilatory na platformę x86 i x64, są to odpowiednio 8g i 6g. Został również stworzony kompilator na bazie GNU Compiler Collection – Gccgo.

  W niedługim czasie osiągnął on status gotowego produkcyjnie, co zaowocowało sporą liczbą kursów w internecie. Jednakże bliższe przyjrzenie się jego rozwojowi pokazuje, iż firma matka nie przywiązywała, aż tak dużej wagi do niego, co do innych projektów.

  Jeden z pracowników Google Ian Lance Taylor rozpoczął dyskusję na liście mailingowej GCC w sprawie włączenia front-endu Go do głównego kodu GNU Compiler Collection. W styczniu tego roku komitet sterujący GCC zaakceptował integrację języka Go do GCC (wiadomość email), ale nie został on włączony do GCC 4.5.

  Ian z Google, który będzie głównym menadżerem GCC Go czeka na decyzję włączenia do kodu GCC 4.6, jako gotowego produkcyjnie, jednakże pozostaje jeszcze kilka spraw, które należy rozwiązać.

  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem możemy oczekiwać wydania GCC 4.6 w roku 2011.