Jolicloud 1.1.1

Jolicloud 1.1.1

przez -
5 649
Jolicloud

Wydano system Jolicloud 1.1.1, który bazuje na Ubuntu i przystosowany jest do pracy na netbookach. System ten dostępny jest jako obraz ISO do samodzielnej instalacji, jako instalator dla systemu Windows oraz aplikacja webowa napisana w HTML 5. System ten w bardzo łatwy i szybki sposób integruje się z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook, Flickr, Twitter i wiele innych.

Wydanie to zostało wzbogacone o wsparcie dla starszych kart graficznych firmy NVIDIA. Programiści skupili się na tym, aby system działał również na starszych komputerach. System został zoptymalizowany pod kątem wydajności. Do pracy wymaga minimum 384 MB pamięci RAM.

Aby skorzystać z systemu wcale nie potrzeba go instalować. Można wypróbować jego onlinową wersję na stronie . Dostępny jest również przewodnik po instalacji systemu z obrazu ISO oraz spod systemu Windows.

System działa pod kontrolą jądra 2.6.35.10-1. Szczegółowe informacje oraz tutoriale dostępne są na stronie jolicloud.com

  • Tak mi przyszło na myśl – może by zastosować jakiś skrypcik, żeby przeglądanie zrzutów ekranów było przyjemniejsze? :)

  • Dodane. Dzięki za sugestię :)

  • Teraz jest elegancko :-)

  • Greg

    Muszę przyznać, że system ten jest bardzo przyjazny w użytkowaniu. Chociaż mimo posiadania konta na Facebooku nie mogłem się zalogować do niego.

    Nie wiem czy nadaje się na polskie warunki bo bez połączenia z Internetem to nie ma jak z niego korzystać.

  • Pingback: Jolicloud 1.1.1 « Scriptus Blog()