Kadu 0.11.1

Kadu 0.11.1

przez -
3 515
Kadu

Zespół Kadu ogłosił wydanie Kadu 0.11.1. Jest to komunikator internetowy, alternatywa dla popularnego w Polsce klienta sieci Gadu-Gadu, który oferuje również możliwość łączenia się z protokołem XMPP/Jabber. Działa na systemach Linux, BSD, Mac OS X i Windows, jest napisany w Qt i wydawany na licencji GPL.

Ulepszono konfigurację proxy, a do Jabbera dodano możliwość wysyłania smsów i dla socks5. Poprawiono otwieranie okien historii, poprzez asynchronicznie wczytywanie tekstu do okna rozmowy. Udoskonalono obsługę wysyłania awatarów i dodano wyświetlanie konferencji na liście kontaktów. Pojawiło się sporo drobnych poprawek błędów, usprawnień interfejsu i API.

  • Ja osobiście wole gg lite ale to i tak wszystko lepsze niż oryginalne GG które zjada tyle pamięci i mocy procka co nie jedna prosta gra. Gdzie te czasy że gg było do kontaktów ze znajomymi a nie platforma reklamowa.

  • Sinnel

    Ja mam ten problem, że mi ucięło historię jakieś 1,5 miesiąca wstecz. :/ Pokazuje, że ostatnia rozmowa odbyła się 22 stycznia, podczas gdy takowa miała miejsce wczoraj. O dziwo po downgradzie do 0.10.1 jest okej, widzi tamte rozmowy.

  • Fisiu

    I tak chyba najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest załatanie dziury, która pozwalała na wstrzyknięcie kodu js: CVE-2012-1092.