Kadu 0.6.6 Release Canditate 1

Kadu 0.6.6 Release Canditate 1

przez -
12 692
Kadu

Po niemal 2,5 roku pracy nad wersją 0.6.6, pojawiła się pierwsza wersja RC komunikatora Kadu. W tym czasie zmieniono ponad 330 tysięcy linii kodu co bardzo przybliżyło programistów do wydania stabilnej wersji komunikatora. W tym czasie wydali oni 8 wersji Alpha oraz 17 wersji Beta. Wszyscy, którzy chcą pomóc w rozwijaniu Kadu, mogą zgłaszać błędy w systemie Mantis.

Kadu ze zwykłego komunikatora stał się prawdziwym multikomunikatorem. Aplikacja potrafi obsłużyć wiele innych protokołów niż tylko Gadu Gadu. Dostępną mamy na dziś obsługę Jabbera co pozwala komunikować się również z użytkownikami sieci GTalk, Nasza Klasa czy Facebook.

Kadu 0.6.6-rc1

Pojawił się również nowy moduł historii rozmów oparty o bazę danych SQLite, a nie jak wcześniej o pliki. Po uruchomieniu nowej wersji programu, zostanie przeprowadzona konwersja archiwum do nowego formatu.

Kadu 0.6.6-rc1

Wydanie to zawiera głównie poprawki na znalezione wcześniej błędy. Programiści z każdym dniem ulepszają swoją aplikację by jak najszybciej wydać stabilną wersję. Lista zmian dostępna jest w oficjalnym ogłoszeniu oraz w changelogu.

Podobne artykuły

PHP

przez -
0 57
Microsoft

przez -
0 188