Kaffeine 1.1

Kaffeine 1.1

przez -
1 430
film

Kaffeine – odtwarzacz multimedialny napisany w Qt dla środowiska graficznego KDE, po 10 latach doczekał się wydania wersji 1.0. Domyślnie Kaffeine działa w oparciu o silnik Xine, jednak może on również wykorzystywać KPlayera i KPart GStreamera. Program posiada wiele opcji konfiguracyjnych, oraz zestaw filtrów graficznych. Po zainstalowaniu dodatkowych zamkniętych kodeków (chociaż liczba kodeków instalowana razem z programem jest duża), może odtwarzać media zapisane w formacie promowanym przez Microsoft lub inne firmy produkujące zamknięte oprogramowanie.

Zmiany, jakie zaszły:

 • dodano nowy shared-mime-info (dzięki czemu .m2t pojawił się znowu w kaffeine)
 • naprawiono błąd, który powodował brak obrazu bez zmiany zakładek podczas użytkowania Qt 4.7
 • poprawiono nagrywanie: naprawiono sortowanie, usprawniono kolumny i wielkości dialogów, dodano pokazywanie ostrzeżenia nt. aktywnych i zapisanych nagrań podczas zamykania kaffeine
 • programowa pomoc: usunięto przycisk “Odśwież” (nie potrzebny więcej)
 • edytor kanałów: pozwala na sortowanie przez przeciągnij i upuść

Nowa wersja do pobrania z kaffeine.kde.org.

 • mojo

  Kaffeine było zawsze moim ulubionym odtwarzaczem ale w wersjach >1> Długo czekałem aż 1 dojrzeje ale dlaczego ten proces ciągle przechodzi w pryszczach?

  -Napisy! 10 lat i są… ale proszę, proszę powiedzcie gdzie ustawia się ich parametry (plik konfiguracyjny xine nie wnosi żadnych zmian)

  -Skupiono się na obsłudze TV, zapominając o takich "ficzerach" jak pobieranie informacji o plikach z netu