KahelOS 020212

KahelOS 020212

przez -
5 324
System operacyjny, systemy operacyjne

Meric Mara ogłosił wydanie KahelOS 020212, dystrybucji Linuksa bazującej na Arch Linux, i będącej LiveDVD. Jako domyślne środowisko graficzne wybrano GNOME 3. W tym wydaniu ulepszono instalator systemu, który oferuje możliwość partycjonowania systemu, zmianę rozmiaru partycji itp. Jest to ukłon w stronę bardziej zaawansowanych użytkowników systemu. Dodano także opcję instalacji obok Windows.

  • eMcE

    Jak jest z polonizacją systemu?

    • Musisz spróbować zainstalować go, ja tylko sprawdzałem LiveCD. We większości ISO system powinien Ci dociągnąć polskie paczki, jeżeli są w repo i instalator wykryje rejonizację. Czasem mi się zdarzało, że część rzeczy była nieprzetłumaczona i to już odstraszało potencjalnych nowych ludzi.

    • Też o tym pomyślałem, że powinien sobie dociągnąć paczki ze swego repo, albo z repo archowego. Ale nie jestem pewien, czy tak faktycznie zrobi. Szkoda, że nie ma nigdzie polskiego forum/strony o KahelOS, przynajmniej nic takiego nie udało mi się znaleźć.

  • A to nie można czystego Archa mieć tylko jakieś cudawianki?

    • A to jest co? Arch + Gnome i tyle. I fajnie, że jest, że nie trzeba się męczyć z instalką wszystkiego z palca. Nie każdemu się chce kombinować, nie każdy ma na to czas.