KDE 4.3

KDE 4.3

przez -
3 458
KDE

Wczoraj ukazała się po drobnym opóźnieniu finalna wersja KDE 4.3. Zawarto w niej ponad 10 000 poprawek i bugfixów. Dodano prawie 2 000 nowych funkcji/dodatków, nad którymi pracowało ponad 700 deweloperów z całego świata. A co przynosi finalna wersja KDE 4.3?

Ulepszono współpracę interfejsu graficznego KDE z KWin.  Dzięki wprowadzonym zmianom w interfejsie plazmy, jest teraz także możliwe zdefiniowanie różnych wyglądów oraz zestawów widgetów na poszczególnych wirtualnych pulpitach, dzięki czemu pulpit stał sie jeszcze bardziej interaktywny. Platforma deweloperska KDE także została usprawniona i zwiększono jej stabilność. Kolejną nowością jest nowy zasobnik systemowy na aplikacje KGpg i GnuPG. Dopracowano także widok drzewa w katalogach systemowych. Pełną listę zmian i nowości jakie wprowadza KDE 4.3 znaleźć można na stronie wydania.

Na tą chwilę w repozytoriach dla poszczególnych dystrybucji KDE 4.3 może nie być dodane. W związku z tym twórcy zachęcają do zgrywania kodu źródłowego i własnej kompilacji.

  • Właśnie mi z Cookera przyleciało nowe KDE :)

    W sumie teraz tylko restart i testowanie, ale chyba od ostatniego RC nie dodali nowych funkcji, tylko poprawili stabilność. Zobaczymy ;)

  • Ja sobie też zainstalowałem i muszę powiedzieć, że jest ładne :D

  • Wkurza mnie trochę jeden mankament z apletem folderu jako cały pulpit. Zawsze mi daje jeden rządek ikon pod panel górny (bo sobie zrobiłem 2 panele). Ale tak to jest świetne :)