KDE 4.1 Beta 2

KDE 4.1 Beta 2

przez -
1 392
KDE

Uczyniono kolejny wielki krok na drodze do KDE 4.1. Kod źródłowy środowiska został spakowany i umieszczony w sieci do testowania. Notki do tego wydania KDE 4.1 Beta 2 wskazują na pewną liczbę nowych funkcji w Dolphinie i Gwenview. Znajduje się tam także informacja o tym, skąd pobrać to wydanie. Upewnij się, że sprawdziłeś też witrynę swojego dystrybutora.

Mimo, iż zostało jeszcze trochę błędów do naprawienia, w większości przypadków wydanie działa już całkiem dobrze. Nierozwiązane pozostają problemy wydajnościowe z kartami graficznymi nVidia, jednak sądzimy, że zostanie to naprawione przez zespół nVidii przy okazji wydania nowej wersji ich sterownika.

KDE 4.1 oferuje już wstępną obsługę systemów Mac OS X oraz Windows. Tego lata, spora liczba aplikacji może już być wypróbowana przez użytkowników tych systemów. Po stronie wolnych systemów operacyjnych, dostępna jest już obsługa OpenSolaris, choć nie bezbłędna.

Jak każda wersja beta, wydajemy to oprogramowanie, aby otrzymać od Was informacje o działaniu, oraz aby zaprezentować niedostępne wcześniej nowości. Jeśli doświadczycie problemów podczas testowania, prosimy o pomoc poprzez zgłaszanie błędów przez Bugzillę KDE, aby programiści mieli ich świadomość i nanieść odpowiednie poprawki. Podczas testowania tego wydania, napotkacie wiele nowości. Większość z nich jest przedstawiona w serwisie Techbase. Upewnijcie się, że zaznajomiliście się z tą listą. Wszystko to sprawi, że kolejna wersja KDE będzie jeszcze lepsza.