KDE Kontact przeniesione do Akonadi

KDE Kontact przeniesione do Akonadi

przez -
4 293
KDE

Zespół KDE z dumą ogłasza, że po kilku latach prac udało się w końcu przenieść w pełni Kontact PIM (Personal Information Management) do Akonadi. Dzięki takiemu obrotowi spraw jest możliwość użycia tego programu zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Interfejs aplikacji jest praktycznie taki sam, jak w Kontact, jednakże wnętrze jest zgoła odmienne. Z usprawnień warto wymienić szybsze powiadamianie o wiadomościach pocztowych, wydajność IMAP i lepsza współpraca pomiędzy aplikacjami PIM. Przejście na Kontact 2 powinno być niezauważalne dla użytkowników końcowych.

Programiści dostosowali specjalnie aplikację i stworzyli Kontact Touch – potężnego klienta grupowego dla urządzeń mobilnych. Jak wspomnieliśmy na początku wszystko jest takie same, jak w komputerach, ale przystosowano dla urządzeń mobilnych, szczególnie tych z dotykowymi ekranami.

  • Pyth0n

    "po kilkunastu latach prac"??? Akonadi powstało wraz z KDE4 i póki co na razie ma 6 lat.

  • Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Przeniesiono KDE Kontact do Akonadi :) Przecież prace nad KDE 4 trwały zapewne od dłuższego czasu :]

  • Foxior

    Wg wikipedii: 12 lipca 1998 Wydanie KDE 1.0… wiem, że się czepiam ale ile z tych 13-tu lat istnienia KDE, istnieją Kontakt i Akonadi??

  • No dobra, można to zmienić :)