KDE Libraries – naprawiono 10 letni błąd

KDE Libraries – naprawiono 10 letni błąd

przez -
11 229
KDE

Thiago Macieira naprawił 10 letni błąd, który istniał w KDE Libraries. Odnosił się on do funkcji Reject Cross-Domain Cookies, której zmienna logiczna mCrossDomain posiadała wartość 127, co dla wartości boolean było błędne. Powodowało to gubienie ciasteczek po każdorazowym restarcie demona kded. Błąd istniał od 2002 roku, co daje łączny czas 10 lat i 8 miesięcy.

 • prawie.anonimowy

  Szybkie tempo maja w świecie wolnego oprogramowania.

  • mateusz

   całe szczęście, że rok 2013 będzie rokiem windowsa, dzięki czemu zmiany będą wdrażane tak szybko, że nie zdążymy ich naliczyć.

 • jsta

  Na angielskiej stronie np. na slashdocie można przeczytać, że błąd był poprawiony krótkim czasie, poprawka dotyczy innego scenariusza, który nie był zgłaszany w tymże błędzie. Sprawę wg mnie rozdmuchano w charakterystyczny sposób, co nie oznacza, że oprogramowanie KDE jest bezbłędne.

  Zwróćcie też uwagę, że na bugs.kde.org są i błędy i życzenia, a te drugie mogą leżeć i 15 lat zanim znajdą "sponsora".

  Jeśli ktoś dba wogóle by dociec o co chodzi, nauka stąd taka: warto zgłaszać błędy z odpowiednią precyzją.

 • Załamany

  To koniec!Wracam do Windows XP!

 • ryba

  myślałem że takie rzeczy tylko w MS

 • guitarrizer

  Wiele osób nie rozróżnia błędu w funkcjonalności (bug) od luki w zabezpieczeniach (vulnerability). Pierwsze nie spowoduje najazdu domorosłych włamywaczy, drugie owszem. Bugów jest nadal sporo w Linuksie, a vulnerabilities nadal sporo w Windows.