KDE neon 5.7 z KDE Plasma 5.7 i Qt 5.7

KDE neon 5.7 z KDE Plasma 5.7 i Qt 5.7

  przez -
  1 1709
  KDE
  Project Neon ogłosił wydanie systemu KDE neon 5.7. Na pokładzie znajdziemy najnowszą wersję systemu Ubuntu 16.04, a także KDE Plasma 5.7 oraz Qt 5.7. Projekt Neon ma na celu dostarczenie użytkownikom stabilnego systemu, z najnowszymi wersjami takich technologii, jak KDE Plasma, KDE Frameworks, Qt oraz wielu innych.

  • pavbaranov

   Z całym szacunkiem, ale autorska dystrybycja Riddela nie “ma na celu dostarczenia użytkownikom stabilnego systemu, z najnowszymi wersjami takich technologii, jak KDE Plasma, KDE Frameworks, Qt oraz wielu innych”.
   Project Neon dostarcza 3 rodzajów obrazów ISO: “użytkownika” oraz dwu “deweloperskich” stabilnej i niestabilnej. Wszystkie one mają praktycznie jeden cel: zaprezentować światu Plasma 5 działającą w “środowisku” Waylanda. Do niedawna dostarczały wyłącznie “gołe”, bardzo zresztą ograniczone, środowisko. Dopiero od początku lipca przychodzą z KDE Games, a ostatnio również z KDE Graphics i Multimedia, jak to nazwał Riddel. Tak na prawdę, z częścią aplikacji graficznych, multimedialnych i gier należących do KDE Applicationsa, które nadają się do natywnego uruchomienia w Waylandzie.
   Ze stabilnością, “normalnie” rozumianą – Neon nie ma wiele do czynienia. Raz się uruchamia – raz nie, a nawet jak się uruchomi, to trudno sesję w nim nazwać stabilną.