KDE SC 4.7.4

KDE SC 4.7.4

przez -
25 1430
KDE

Społeczność KDE ogłosiła wydanie KDE SC 4.7.4, która ma być ostatnią aktualizacją tej serii środowiska graficznego KDE. Nie dodano żadnych nowych cech, natomiast zaktualizowano tłumaczenia i naprawiono błędy. Problemy dotyczyły KGPG, menedżera okien KWin, przeglądarki dokumentów Okular oraz Plasma Workspaces. Autorzy udostępnili paczki dla Gentoo i Kubuntu 11.10.

Podobne artykuły

25 Komentarze

 1. Obecnie chyba najlepsze, najnowocześniejsze, najfunkcjonalniejsze i najładniejsze środowisko graficzne jak dla mnie ;) Trzymam kciuki i czekam na dalszy rozwój np. w kierunku Plasma Active :)

  • Nie przesadzałbym. Jak potrafisz dopieścić GNOME 3 to i ono jest całkiem przyzwoite. To samo dotyczy innych środowisk graficznych. Ja aktualnie mam Xfce 4.8 i mi starcza.

  • @TomJ ale za to przewidywalne. I raczej nieprędko zafunduje użytkownikom takie rewolucje jak 2 wyżej wymienione środowiska.

  • Nie widziałeś GOME 3 z Gnome Shell? Jest równie ładne, a Gnome Shell jest całkiem funkcjonalne.

  • @mikolajs W sumie to widziałem tylko na filmikach. Ładne owszem – podoba mi się, choć ikonki już nie. Co do funkcjonalności to Gnome 3 Wydaje mi sie zbyt odmienne od obecnych pulpitów.

  • Wydaje mi się, że Gnome Shell jest bardzo funkcjonalne, intensywnie je testuje na Mint, choć główny system mam na Kubuntu 11.04

   Mam pojedynczy pasek na górze, jest też tradycyjne menu, choć nie ma potrzeby z niego korzystać, bo łatwiej jest najechać na lewy górny róg myszą i wtedy otwiera się Shell. Ten ostatni jest całkiem ciekawy, warto sobie samodzielnie potestować.

  • Ja to miałem rewolucję z KDE. Jak je włączyłem to przez 3 godziny szukałem, jak zrobić dawny pulpit. Zapewne wielu użytkowników tak miało. Poza tym deweloperzy KDE ciągle borykają się z problemami KWin, a któremu winna jest Mesa, która jeszcze nie ma pełnej obsługi OpenGL 3 :)

  • Mi Plasma wydaję się dosyć intuicyjna i od razu mnie ciągnęło do tej "muszelki" czy jak to tam nazwać :P Co do KWin to nie miałem żadnych problemów, efekty działają płynnie, konfiguracja jest prostsza i bardziej przejrzysta niż w Compizie.

  • Zawsze możesz skorzystac z Mate ;)

   W chwili opecnej mamy już naprawdę duży wybór środowisk graficznych:

   KDE

   GNOME 3

   Unity

   XFCE

   LXDE

   Trinity

   The Mate Desktop Enviroment

  • O E17 też pomyślałem ale nie pisałem o nim bo nigdy nie używałem. Słyszałem, że trzeba już do tego trochę pracy żeby je skonfigurować pod siebie.

Odpowiedz