KDE SC 4.8.2

KDE SC 4.8.2

przez -
13 1405
KDE

Projekt KDE ogłosił wydanie KDE SC 4.8.2, drugiej aktualizacji do wydanej niedawno wersji KDE SC 4.8. Naprawia ona znalezione błędy w silniku renderowania Dolphina, w XRender dla okien KWin i menedżerze kompozycji, a także Kontact i Kontact Touch. Udoskonalono przełączanie okien, oparte o Plasma Quick i dodano możliwość szyfrowania wielu katalogów, używając GPG. Poprawiono wydajność całego środowiska.

13 Komentarze

 1. A Debian nadal za murzynami.

  Do testinga weszło 4.7.4, tylko nie wiadomo czy się z tego cieszyć czy płakać, bo 4.7 jest niestabilne i gorsze pod tym względem od 4.6.x.
  A 4.8.x, które naprawia błędy 4.7, możemy spodziewać się w Debianie za miesiąc lub dwa: http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=… Na wejście do unstable i testinga zapewne trzeba dołożyć jeszcze z kolejny miesiąc.

  Wydanie 4.8 było w styczniu, paczki będą koło czerwca. Czyli przygotowanie paczek trwa w Debianie pół roku. Dla porównania paczki dla Kubuntu były gotowe po 1 dniu. Niewielka różnica…

  • Oczywiście wersje beta i rc KDE 4.8 były dostępne już od listopada 2011. A one na potrzeby paczkowania nadawały się idealnie, bo z tego punktu widzenia do finalnego wydania nie zaszył żadne zmiany.
   Więc można było się przygotować do paczkowania 4.8, ale w tym czasie w Debianie od pół roku paczkowane było jeszcze uparcie KDE 4.7…

  • Debian to system ogólnego przeznaczenia. Przeczytaj na oficjalnej stronie.
   Skoro jest na serwer, to po co w ogóle KDE, Gnome i X?
   Chyba jednak nie jest tylko na serwer…

   Narzekam bo jako użytkownik mam do tego prawo. Debian to świetna dystrybucja, ale z KDE bardzo kuleje.

 2. nie rozumiem ludzi którzy ciągle czepiają się debiana a bardziej poczkujących że w repo są nieaktualne paczki np. kde, przecież nikt was nie zmusza do używania tego konkretnego systemu jak wam się nie podoba to jest wiele innych z "aktualnymi" paczkami po za tym jak ktoś nie rozumie jak działa proces dodawania oprogramowania do repo debiana to się niech nie wypowiada a tym bardziej porównuje debiana do kubuntu w którym to kde 4.8 było już na następny dzień, fajnie ale kubuntu to kubuntu a debian to debian i niech tak zostanie

  • Przecież każdy to wie poza trollem o_O. Ciekawe czemu się nie buntuje, że Kubuntu jest niestabilne a Debian tak.

  • Jeśli każdy by wiedział bzdury, to ten świat by daleko nie zaszedł.
   Kwestię owych bzdur wyjaśniam w komentarzu niżej.

  • Jeśli nie rozumiesz ludzi, to ich nie oceniaj.

   Wiem, że nikt mnie nie zmusza. Ale podoba mi się Debian. Nie podobają mi się tylko praca nad KDE w Debianie, bo strasznie kuleją.

   Chyba ty nie rozumiesz procesu dodawania paczek do Debiana. W experimentalu nowe KDE mogło być już dzień po wydaniu. Ba, nawet powinno, skoro na przyszłość jest planowane jego przejście do unstable/testing. Więc lepiej ty się nie wypowiadaj.

   "Kubuntu to Kubuntu, a Debian to Debian" – jakie odkrywcze…
   A ja bym chciał Debiana z rozsądnym czasem paczkowania KDE do experimentala. Tak jak W Kubuntu. Niemożliwe? Dlaczego? Bo ty tak chcesz?

   Moje prawo jako użytkownika narzekać. Gdyby nikt nie narzekał i nie wytykał błędów, to nic by się nie zmieniało na lepsze.
   A prawo paczkujących posłuchać mnie lub nie. Ja zauważam problem, który dotyczy ogromnej rzeszy użytkowników Debiana. Coś jest nie tak, że paczkowanie trwa pół roku, nawet jeśli to KDE. Podczas gdy inni robią to w 1 dzień po premierze (zapewne wcześniej się przygotowując na rc).
   Więc problem jest. Można go albo olać albo rozwiązać.

Odpowiedz